GP Malajsie: Jakub Smrž si připisuje dva body do MS

125 ccm: vítězí Stoner na KTM, Dovizioso se stává Mistrem světa - 250 ccm: nejlepším jezdcem se stal Pedrosa, náš Jakub Smrž dojel na 14. místě - MotoGP: Rossi zvítězil a navyšuje bodový náskok před Gibernauem.
Seznam kapitol
  1. GP Malajsie
  2. Výsledky kvalifikace všech kubatůr

Třída do 125 ccm

Trať v Malajsii se stala pro nejslabší kubaturu velkým problémem, z 35 závodníků vidělo cíl pouze 20 jezdců a bohužel pro nás Lukáš Pešek, ani Markéta Janáková závod nedokončili.

V závodě vyhrál Casey Stoner a zajistil tak první vítězství pro stáj se stroji KTM. Druhý dojel Andrea Dovizioso a zajistil si tak předčasně titul Mistra světa pro letošní sezónu. Na bronzové příčce se umístnil Alvaro Bautista.

Třída do 250 ccm

Výborný start předvedl Daniel Pedrosa od prvního kola již před sebe nikoho nepustil. Velký boj se odehrál o druhé místo, vítězně z něj vyšel Sebastian Porto a zajistil si tak ještě teoretickou možnost o boj Mistra světa v prostřední kubatuře.

Náš Jakub Smrž dojel na 14. místě a k celkovému hodnocení MS si připsal další dva body. Radomil Rous závod dokončil na dvacátém místě.

Třída MotoGP

Po startu se ujal vedení Alex Barros a jezdci za ním se seřadili v pořadí: Rossi, Checa, Biaggi, Hayden, Gibernau, Hopkins, Capirossi. John Hopkins musel ve třetím kole odstoupit kvůli poruše motocyklu.

Před Barrose se dostal Rossi a následně i Biaggi a jezdecké pole se začíná řádně natahovat. Na čele se usazuje dvojice Rossi-Biaggi s náskokem několika vteřin před ostatními jezdci.

Rossi si své vítězství nenechal uniknout, v nájezdu do posledního kola měl více než 3 vteřiny náskok před Biaggim. Naopak se to stalo u Capirossiho a Checi, kdy oba ztratili svou příčku v závěrečném kole, když se před ně dostal Tamada respektive Nakano.