GP Číny: Pešek dojel šestý a Smrž desátý

125 ccm: Kvalifikaci i závod vyhrál Kallio, Pešek dojel šestý a Abrahámovi v cíli patřila 26. příčka. - 250 ccm: V posledním kole vybojoval 1. místo Barbera, Smrž dojel desátý. - MotoGP: kvalifikaci i závod vyhrál Pedrosa.

125 ccm: M. Pasini

Tip: Stručný přehled o všech odjetých závodech v letošní sezóně naleznete zde.

125 ccm

Pátek - provizorní Pole Positon si vybojoval Mika Kallio s motocyklem KTM. Náš Lukáš Pešek svým třetím místem jen potvrzuje, že má letos dobrou formu a jeho motocykl je konkurenceschopný s absolutní špičkou v kubatuře do 125 ccm.

Sobota - díky zlepšení v druhé kvalifikaci si Lukáš Pešek polepšil ještě o jednu příčku a do zítřejší GP Číny odstartuje ze skvělého druhémo místa! Jediný přemožitel našeho jezdce je Mika Kallio, který vyhrál obě kvalifikace a je aspirantem na vítězství. Karlovi Abrahámovi patří 33. místo na startovním roštu.

Závod - v nejmenší kubatuře bojoval Lukáš Pešek o stupně vítězů v elitní šestici jezdců a opět dokázal, že má na to bojovat s nejlepšími. Vítězství si z Číny odváží Mika Kallio, druhý dojel Pasini a bronz získal současný lídr celkového hodnocení, Alvaro Bautista. Pešek vybojoval za šesté místo 10 bodů a stejné místo mu patří i v průběžném hodnocení.

První kvalifikace --- Druhá kvalifikace --- Postavení na startu

Výsledky závodu - Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Pátek - v první kvalifikaci na okruhu v Šanghaji dominoval Anthony West s Aprilií, v první řadě jej doplnili: Takahashi, Lorenzo a Guintoli. Kuba Smrž zabojoval a dostal se do první desítky, po pátečním měření sil mu patří 9. příčka.

Sobota - výsledky sobotní kvalifikace rozhodly o pořadí na startu, Pole Position získal Barbera, dále budou Lorenzo, S. Aoyama a Dovizioso. Jakub Smrž byl i v druhé kvalifikaci na výborném devátém místě a do závodu odstartuje jako první z třetí řady.

Závod - Jakub Smrž po startu ztratil několik pozic, ale v průběhu závodu podal solidní výkon a probojoval se na konečné 10. místo. V závodě se na čele vytvořily dvě trojice. V první polovině GP Číny spadl z druhého místa Alex de Angelis a tak o vítězství bojovala dvojice Barbera - Dovizioso. V posledním kole si oba ještě první příčku vyměnili, nakonec se radoval Barbera. Třetí místo vybojoval H. Aoyama.

MotoGP

Pátek - Valentino Rossi nedal v královské kubatuře v úvodních dvou trénincích nikomu šanci, i když v prvním tréninku porazil Stonera o pouhé -0,002 s. Dobrý výkon předvedl i Capirossi a Gibernau, oba se vždy umístnili v první pětici jezdců.

Sobota - třetí měřený trénink vyhrál Casey Stoner před Haydenem a Capirossim. V kvalifikaci však ukázal drápky mistr světa z dvěstěpadesátek, Španěl Pedrosa, a vybojoval Pole Position. V první řadě jej doplní Hopkins a Edwards. Gibernau bude na startu šestý, Melandri osmý a Rossi až třináctý.

Závod - Pedrosa se po startu propadl až na páté místo, naopak do čela šel z třetího místa Edwards. Rossi se na konci prvního kola posunul z 13. příčky na desáté místo. Po pěti kolech se na čele trhla dvojička Edwards a Hopkins, kterou se vydal stíhat Pedrosa s Haydenem. Rossi se mezitím posunul na 8. místo.

V devátém kole se na čele obě dvojice sjely na kompaktní čtverku, kde se Pedrosa posunul před Hopkinse na druhé místo. Rossi během tří kol předjel Nakana, Stonera a Gibernaua, což mu vyneslo 5. místo. V polovině závodu po jedenácti kolech bylo pořadí: 1. Pedrosa, 2. Hayden, 3. Edwards, 4. Hopkins, 5. Rossi, 6. Stoner, 7. Melandri, 8. Tamada.

Šest kol před koncem závodu zajel Valentino Rossi do boxů pro novou zadní pneumatiku. Po návratu strávil Vale na trati pouhá dvě kola a zajel do garáže. Na čele si dvojice jezdců týmu Repsol Honda vybudovala náskok více než 10 s a bylo jasné, že o triumf v závodě se bude rozhodovat mezi nimi. Na závěr GP Číny se bojovalo až ve skupince o páté místo, pozice vpředu byly jasně dané. Pětadvacet bodů za vítězství si odváží Daniel Pedrosa, druhý dojel Hayden a na bronzový stupínek vyskočil Edwards.

První měřený trénink - Druhý měřený trénink - Třetí měřený trénink

Výsledky kvalifikace - Výsledky závodu - Průběžné pořadí v MS

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.