GP Brazílie: první Tamada, Rossi nedokončil

V kategorii 125 ccm se o vítězi rozhodlo až v posledním kole, první dojel Héctor Barbera, celkově vede stále Dovizioso. V 250 ccm se o vítězi rozhodlo hned na začátku, vyhrál Poggiali, celkově je první Pedrosa. V Moto GP nedojel Rossi, ale zatím stále vede.

125 ccm

Kvalifikace: Nejlepším jezdem nejnižší kubatury byl Španěl Héctor Barbera, který při kvalifikaci zajel v čase 1´57.323 rekord okruhu a do závodu odstartoval z Pole Position. Druhé místo patřilo italskému
jezdci Andrea Doviziosovi, který zaostal za Barberou o 0,360 s. Třetí odstaroval do závodu Jorge Lorenzo. Další místa na startu: 4. Pasini, 5. Stoner, 6. Locatelli, 7. Giansanti, 8. Nieto, 9. Ballerini,
10. Ui. Náš Lukáš Pešek odstartoval ze 17. místa a Markéta Janáková z 31. místa.

Závod: Raketový start měl Casey Stoner, když se z pátého místa na startu ujal vedení. Ve třetím kole jej ve vedení vystřídal Lorenzo, ale dravý Barbera, který se po startu propadl až na osmou příčku, se
svojí někdy až riskantní jízdou dostal do čela závodu. Ve 12. kole upadl Lorenzo a o vedoucí příčku se přetahovali Stoner, Dovizioso a Barbera. O pořadí v závodu se rozhodlo až v posledním kole, kdy se nakonec z prvenství radoval Stoner. Další na stupních vítězů byl Barbera a třetí Dovizioso. Lukáš Pešek si dojel z 15. místa pro jeden bod a Markéta Janáková závod nedokončila.

Výsledek závodu

Jezdec Motocykl Výsledný čas
1. Héctor Barbera

Aprilia

41´41.459

250 ccm

Kvalifikace: O další překonání traťového rekordu se postaral ve své třídě Argentinec Sebastian Porto a s časem 1´52.503 si vybojoval Pole Positon. Z první řady dále odstartoval Elias a De Puniet. Další místa na startu: 4. Poggiali, 5. De Angelis, 6. Pedrosa, 7. Guintoli, 8. Battaini, 9. Rolfo, 10. Fr. Nieto. Jakub Smrž se v sobotní kvalifikaci nezlepšil a páteční čas mu stačil na 17. místo na startu.

Závod: Start se vůbec nepodařil Portovi, který se z prvního místa propadl až do druhé desítky. O pořadí na stupních vítězů se ve 250 ccm rozhodlo prakticky již ve 4. kole. Poggiali předjel Pedrosu a po bezchybné jízdě si dojel pro první místo. Druhý byl Pedrosa, třetí Elias. Smůla se nalepila na Porta, který díky technickým problémům musel z 5. místa ze závodů odstoupit. Jakub Smrž bohužel spadl v posledním kole a závod tak nedokončil.

Výsledky závodu

1. Manuel Poggiali

Aprilia

41´56.561

Moto GP

Kvalifikace: Letošnímu dominantnímu postavení Yamahy a Hondy se postavila motocyklová značka Suzuki. Kenny Roberts jr. si v čase 1´52.418 (nový rekord okruhu) vybojoval Pole Position; letos je to poprvé, co Suzuki vyrazila do závodu z prvního místa. Jako druhý odstartoval italský jezdec Max Biaggi, který dojel se ztrátou 0,154 s na Robertse. Jako poslední v první řadě stál další Američan Nicky Hayden. Další místa na startovním roštu: 4. Gibernau, 5. Barros, 6. Capirossi, 7. Tamada, 8. Rossi, 9. Nakano a 10. Bayliss.

Závod: Skvěle odstartoval Max Biaggi, ale v první zatáčce se do čela z Pole Position vmáčkl Kenny Roberts. Dobrý start měl i Rossi, který se po prvních zatáčkách dostal na 5. místo. V druhém kole předjel Rossiho jeho letošní soupeř Gibernau, ale po chvilce chybuje, padá a závod pro něj končí.

Do čela se propracoval Biaggi, protože Robertsova Suzuki tempu závodu nestačí, následován Haydnem, Rossim a Tamadou. První drobná Rossiho chyba byla hned potrestána Tamadou a japonský jezdec se následně dostává až na druhé místo, kdy bravurně předjíždí Haydena. Další zvratem závodu byla Rossiho druhá chyba, po které uřadující šampion spadl a závod také nedokončil!

O vítězi se rozhodlo už čtyři kola před cílem, Makoto Tamada předjel týmového kolegu Maxe Biaggiho a dojel si pro letošní první vítěztví. Druhý dojel Biaggi a na nejnižší stupeň vítězů vystoupil Hayden.