GP Austrálie: Vítězí zcela suverénní Fisichella

První závod sezóny vyhrál zcela jasně Fisichella a výborný výsledek pro stáj Renault podtrhoval třetím místem Alonso. Druhým místem zachraňoval čest stáje Ferrari Barrichello, M. Schumacher nedojel do cíle. Za tým Red Bull bodovali oba jezdci. - Přehled obou kvalifikací a všech 4 tréninků.
GP Austrálie: Vítězí zcela suverénní Fisichella
Seznam kapitol
  1. Výsledky GP Austrálie
  2. Výsledky obou kvalifikací a postavení na startu
  3. Přehled výsledků všech 4 měřených tréninků

GP Austrálie

Ještě před startem zvedl ruce nad hlavu Kimi Räikkönen. Zhasl mu motor, ostatní formule si zajely ještě jedno zahřívací kolo. Kimiho McLaren se za asistence mechaniků znovu rozběhl a Fin pak startoval z boxové uličky.

Po startu z Pole Position dobře vyrazil Fisichella, za ním jel Jarno Trulli a na třetí místo se v první zatáčce dobře vmáčkl David Coulthard s monopostem Red Bull. Hodně se předjíždělo v druhé desítce, kde se dopředu tlačila trojice Sato, M. Schumacher a Räikkönen. Pořadí po odjetí prvních šesti kol:  Fisichella, Trulli, Coulthard, Webber, Heidfeld, Klien, Montoya a Barrichello.

Fisichella nasadil doslova ďábelské tempo a zajížděl jedno nejrychlejší kolo za druhým. Na dohled si ho udržel pouze druhý Trulli, Coulthard a zbytek pole začal citelně ztrácet. O nejzajímavější dění se v této části závodu starala dvojice v pořadí Villeneuve - Alonso, když mezi sebou sváděla boj o devátou příčku.

Ve 14. kole začal Fisichella o kolo předjíždět dvojici jezdců ze stáje Minardi, Alberse a Friesachera. Alonso se asi po šesti kolech konečně protáhl na deváté místo před Villeneuva a jezdci začali zajíždět na první zastávky v boxech.

Fisichella se po prvním dotankování paliva vrátil na druhé místo za Rubense Barrichella. Pořadí po 28. kolech a prvních zastávkách v boxech: Fisichella, Coulthard, Webber, Barrichello, Montoya, Trulli, Alonso, Klien a Heidfeld. Právě poslední čteřice jmenovaných bojovala ve dvojičkách o lepší umístnění.

Druhá polovina: M.Schumacher končí

V 29. kole si o jednu příčku polepšil Fernando Alonso, když předjel svého bývalého kolegy z loňské sezóny, Jarna Trulliho. Pozornost kamer přitáhl monopost Kimiho Räikkönena, když měl na pravém boku poničený deflektor. V 35. kole byla v jednom úseku na chvíli vyvěšena žlutá vlajka, když indický závodník Karthikeyan udělal učebnicové hodiny, ale pokračoval dál v závodě.

Zhruba 18 kol před koncem závodu začaly druhé zastávky v boxech. O největší drama závodu se postaral Nick Heidfeld, když 15 kol před cílem nedobrzdil do zatáčky a sestřelil sedminásobného šampióna, Michaela Schumachera. Oba jezdci se nechali z kačírku vytlačit zpět na trať, ale monopost M. Schumachera byl zřejmě natolik poškozen, že německý Mistr světa byl nucen po odjetí jednoho kola zajet do garáže.

Mechanici od Ferrari zase odvedli brilantní práci, protože za zcela suverénním Fisichellou se po druhých zastávkách v boxech objevil Rubens Barrichello. Pořadí 5 kol před cílem: Fisichella, Barrichello, Coulthard, Webber, Montoya, Klien, Räikkönen.

Jezdci dojeli do cíle v nezměněném pořadí, vítězem GP Austrálie se stal Giancarlo Fisichella, který na nejvyšší stupínek vyskočil teprve podruhé v kariéře. Za zmínku jistě stojí i dojetí obou vozů Red Bull na bodovaných pozicích nebo fakt, že Michael Schumacher nedojel do cíle.

Výsledky GP Austrálie

  Jezdec Tým Pneu Čas Body
1. G.Fisichella Renault M 1:24´17.366 10
2. R.Barrichello Ferrari B + 5.5553 8
3. F.Alonso Renault M + 6.712 6
4. D.Coulthard Red Bull M + 16.131 5
5. M.Webber Williams M + 16.908 4
6. J.P.Montoya McLaren M + 35.033 3
7. C.Klien Red Bull M + 38.997 2
8. K.Räikkönen McLaren M + 39.633 1
9. J.Trulli Toyota M + 1:03.108  
10. F.Massa Sauber M + 1:04.393  
11. J.Button BAR M + 1:10.688  
12. R.Schumacher Toyota M + 1 kolo  
13. T.Sato BAR M + 1 kolo  
14. J.Villeneuve Sauber M + 1 kolo  
15. N.Karthikeyan Jordan B + 1 kolo  
16. T.Monteiro Jordan B + 2 kola  
17. P.Friesacher Minardi B + 4 kola  
Nekl. M.Schumacher Ferrari B kolo 46  
Nekl. N.Heidfeld Williams M kolo 46  
Nekl. C.Albers Minardi B kolo 18  

Pohár konstruktérů

Stáj Body
Renault 16
Ferrari 8
Red Bull 7
Williams 4
McLaren 4

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Výsledky GP Austrálie
  2. Výsledky obou kvalifikací a postavení na startu
  3. Přehled výsledků všech 4 měřených tréninků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků