GP Anglie, Donington Park: vedoucí jezdci upevnili svá vedení v MS

125 ccm: Vyhrál Dovizioso, Pešek si dojel pro 4 body --- 250 ccm: Nedostižný Pedrosa opět zvítězil, Smrž má další bod do MS --- MotoGP: První je Rossi, Gibernau dojel třetí, Biaggi až dvanáctý a celkově se propadl za Gibernaua.

125 ccm

Nejlépe odstartoval Dovizioso z Pole Position. Pablo Nieto a Barbera padaji hned pár zatáček po startu. Dovizioso si vypracolal mírný naskok nad čtveřicí pronásledovaletů, v čele s Locatellim, dále pak M. Kalio, Bautista a S. Corsi.

Průběhem závodu si Ital Andrea Dovizioso vypracoval asi pětisekundový nádskok nad dvojicí Baitusta a Locatelli. O čtvrté místo  bojovala další dvojice Lorenzo a Kalio. Zlom závodu nastává tři kola před cílem, když ze třetího místa padá zkušený Locatelli a i přes snahu dostat motocykl zpět pro něj závod skončil. Náš Lukáš Pešek dojel na 12. místě a připsal si další 4 body do MS. Václav Bittman dojel na 23. místě.

250 ccm

Po ustálení pořadí po prvních pár zatáčkách se na špici dostal Pedrosa, Jakub Smrž se posunul na 15. místo. Na konci prvního kola udělal obrovskou Toni Elias, šel pozdě na brzdy a sestřelil japonce Aoyamu ze čtvrtého místa. V druhém kole padá zcela zbytečně obhájce titulu M. Poggiali a mladý Sanmaríňan letos už popáte nedokončil GP. V dalším kole padá Debon z páté příčky, když se snažil jet "na doraz" a udržet tempo s vedoucí čtveřicí.

Vedoucí jezdec průběžného pořadí MS, Dany Pedrosa, stále v čele závodu navyšoval svůj náskok a zhruba od poloviny závodu se rozhodlo o stupních vítězů. Na druhém místě kroužil Porto, dále De Puniet. Jakub Smrž letos počtvrté bodoval, když si z dnešní GP odvezl jeden bod za 15 místo. Rous dojel na 21.příčce se ztrátou jednoho kola na vítěze.

MotoGP

Závod, který byl vypsán na 30 kol, nejlépe zahájil Rossi, ale během dalších zatáček jej vystřídal Loris Capirossi. Pořadí po prvním kole: Capirossi, Rossi, Gibernau, Baylies, Edwards, Biaggi a další. Hned v následujícím kolech se ale Capirossi propadl až na čtvrté místo, když se před něj dostala trojice: Rossi, Gibernau a Edwards.

Vítěz předchozího závodu, Max Biaggi, se po šesti kolech propadl až na 11. příčku. Jezdci stáje Ducati si prohodili pozice, když se Australan Baylies posunul na čtvrté místo. Capirossi se stále propadal startovním polem, předjel jej i Nicky Hayden. Colin Edwards se pounul na druhé místo a díky nejrychlejšímu kolu hned svému týmovému kolegovi, Gibernauovi ujel.

V 10. kole začalo mírně mrholit, avšak vedoucí jezdec Rossi závod nepřerušil a závodníci tak pokračovali ve vzájemných soubojích dál. Barros se posunul na šesté místo, zato Biaggi se propadl až na 13. pozici. V patnáctém kole se na čtvrté místo posunul Hayden, když predjel Troye Bayliese.

V 18. kole si dlouhý výlet mimo trať udělal Baylies, když uhýbal chybujícímu Haydenovi, ale vrátil se na původním pátém místě. Pořadí 5 kol před cílem: Rossi, Edwards, Gibernau, Hayden, Baylies, Checa, Hopkins, Capirossi, Abe, Barros. V předposledním kole spadl N. Abe z devátého místa a trať opustil bohužel na nosítkách.

Rossi v celkovém pořadí odskočil svým pronásledovatelům, na druhém místě s počtem 142 bodu je Španěl Sete Gibernau, ale jen díky lepšímu umístnění v předchozích závodech před Biaggim.