Gordon Murray opravdu chystá reinkarnaci McLarenu F1. S V12 a manuálem!

Dvanáct válců, manuální převodovka, aerodynamická karoserie. Pohádka z říše snů? Ne, tohle je realita!

Bude se jmenovat T.50 a pod kapotou mu bude hřímat mocný dvanáctiválec o výkonu 650 koní. Gordon Murray, autor původního McLarenu F1, se rozhodl reinkarnovat svůj legendární výtvor a převést jej do 21. století.

Nový McLaren GT oficiálně: Britský požírač kontinentů je první svého druhu

Nový McLaren GT oficiálně: Britský požírač kontinentů je první svého druhu

Jakkoliv devadesátkově zní atmosférické pohonné ústrojí s manuální převodovkou, jistojistě to potěší Britské hnutí za stará dobrá auta, které sice neexistuje, ale určitě jej jednou někdo založí. A třeba právě poté, co Gordon Murray Automotive s touto novinkou vyjede ven.

Cena se má pohybovat nad hodnotou padesáti milionů korun a vznikne pouze 100 kusů. Koupí si to někdo? Popravdě se trochu divíme, že už teď není vyprodáno. Nicméně Gordon tvrdí, že vozy budou prodávat individuálně a že je o ně enormní zájem.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

Karoserie z karbonu, motor uprostřed, tři sedadla, hmotnost pod jednu tunu a již výše zmíněné motorové orgie. Gordon potom také na videu, ve kterém na novinku láká zmiňuje, že vůz bude mít tu nejpokrokovější aerodynamiku, jaká kdy na silničním autě byla. Technologii na to si půjčují z Formule 1.

S délkou 4380 mm bude ještě o něco delší než původní F1. Nehledě na aerodynamiku půjde podle prvních náčrtů o velmi pohledný vůz. První vozy dorazí k zákazníkům na začátku roku 2022. Nemůžeme se dočkat prvního kousku!

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

včera | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků