Gordon Murray opravdu chystá reinkarnaci McLarenu F1. S V12 a manuálem!

Dvanáct válců, manuální převodovka, aerodynamická karoserie. Pohádka z říše snů? Ne, tohle je realita!

Bude se jmenovat T.50 a pod kapotou mu bude hřímat mocný dvanáctiválec o výkonu 650 koní. Gordon Murray, autor původního McLarenu F1, se rozhodl reinkarnovat svůj legendární výtvor a převést jej do 21. století.

Nový McLaren GT oficiálně: Britský požírač kontinentů je první svého druhu

Nový McLaren GT oficiálně: Britský požírač kontinentů je první svého druhu

Jakkoliv devadesátkově zní atmosférické pohonné ústrojí s manuální převodovkou, jistojistě to potěší Britské hnutí za stará dobrá auta, které sice neexistuje, ale určitě jej jednou někdo založí. A třeba právě poté, co Gordon Murray Automotive s touto novinkou vyjede ven.

Cena se má pohybovat nad hodnotou padesáti milionů korun a vznikne pouze 100 kusů. Koupí si to někdo? Popravdě se trochu divíme, že už teď není vyprodáno. Nicméně Gordon tvrdí, že vozy budou prodávat individuálně a že je o ně enormní zájem.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

Karoserie z karbonu, motor uprostřed, tři sedadla, hmotnost pod jednu tunu a již výše zmíněné motorové orgie. Gordon potom také na videu, ve kterém na novinku láká zmiňuje, že vůz bude mít tu nejpokrokovější aerodynamiku, jaká kdy na silničním autě byla. Technologii na to si půjčují z Formule 1.

S délkou 4380 mm bude ještě o něco delší než původní F1. Nehledě na aerodynamiku půjde podle prvních náčrtů o velmi pohledný vůz. První vozy dorazí k zákazníkům na začátku roku 2022. Nemůžeme se dočkat prvního kousku!

Kombinovat různé značky pneumatik se nevyplácí. Test ukázal, proč to nedělat

Kombinovat různé značky pneumatik se nevyplácí. Test ukázal, proč to nedělat

Pokud chcete vědět, proč není dobrý nápad kombinovat na autě špičkové pneumatiky s těmi nejlevnějším a kvalitativně podprůměrnými, následující test by vám mohl otevřít oči.

dnes | Miro Mihálik | 7 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

včera | Vladimír Kadera | 57 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků