Gordon Murray opravdu chystá reinkarnaci McLarenu F1. S V12 a manuálem!

Dvanáct válců, manuální převodovka, aerodynamická karoserie. Pohádka z říše snů? Ne, tohle je realita!

Bude se jmenovat T.50 a pod kapotou mu bude hřímat mocný dvanáctiválec o výkonu 650 koní. Gordon Murray, autor původního McLarenu F1, se rozhodl reinkarnovat svůj legendární výtvor a převést jej do 21. století.

Nový McLaren GT oficiálně: Britský požírač kontinentů je první svého druhu

Nový McLaren GT oficiálně: Britský požírač kontinentů je první svého druhu

Jakkoliv devadesátkově zní atmosférické pohonné ústrojí s manuální převodovkou, jistojistě to potěší Britské hnutí za stará dobrá auta, které sice neexistuje, ale určitě jej jednou někdo založí. A třeba právě poté, co Gordon Murray Automotive s touto novinkou vyjede ven.

Cena se má pohybovat nad hodnotou padesáti milionů korun a vznikne pouze 100 kusů. Koupí si to někdo? Popravdě se trochu divíme, že už teď není vyprodáno. Nicméně Gordon tvrdí, že vozy budou prodávat individuálně a že je o ně enormní zájem.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

Karoserie z karbonu, motor uprostřed, tři sedadla, hmotnost pod jednu tunu a již výše zmíněné motorové orgie. Gordon potom také na videu, ve kterém na novinku láká zmiňuje, že vůz bude mít tu nejpokrokovější aerodynamiku, jaká kdy na silničním autě byla. Technologii na to si půjčují z Formule 1.

S délkou 4380 mm bude ještě o něco delší než původní F1. Nehledě na aerodynamiku půjde podle prvních náčrtů o velmi pohledný vůz. První vozy dorazí k zákazníkům na začátku roku 2022. Nemůžeme se dočkat prvního kousku!

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků