Podívejte se na nejlepší úlovky aut Googlu. Už projely skoro celou planetu

Už je tomu dvanáct let, co první mapovací auto Googlu vyjelo na silnice. Nyní už má skoro hotovo.

Webová stránka CNET přišla s informací, že společnost Google už má se svým projektem zmapování světa projetých již šestnáct milionů kilometrů, které si můžete prohlédnout ve funkci Street View. V případě virtuálního glóbusu Google Earth to dělá dokonce skoro 60 milionů čtverečních kilometrů.

Nejvyhledávanější supersporty podle Googlu: Po čem nejvíc touží Češi?

Nejvyhledávanější supersporty podle Googlu: Po čem nejvíc touží Češi?

Nyní má tak Google zmapovaných 98 % obydlených částí planety. Byla to ale velmi dlouhá cesta. Začala v roce 2007 a společnost se často musela uchýlit i ke vtipným řešením. Do některých koutů planety, kam nevedou silnice a tudíž tam nemohlo zajet „Google auto“, musela používat třeba i velbloudy.

Ethan Russel, produktový ředitel Google Maps, sdělil webu CNET, že jejich funkci používá jedna miliarda uživatelů měsíčně. Jde tak o nejoblíbenější vedlejší produkt tohoto vyhledávacího softwaru. S takovou mocí je Google samozřejmě neustále v hledáčku odborníků i veřejnosti.

Navigace od Googlu bude mít mód i pro motorkáře. Povede je vhodnější trasou

Navigace od Googlu bude mít mód i pro motorkáře. Povede je vhodnější trasou

Není tomu tak dávno, co čelil kritice, protože sledoval polohu uživatelů, i když měli funkci vypnutou. To, jak velké společnosti zasahují do našeho soukromí a mohou tak cíleně mířit reklamu, ponecháváme bez komentáře. Raději se podívejte do galerie na výběr těch nejlepších špeků, co se na Street View objevily. Rozhodně je na co koukat!

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků