Podívejte se na nejlepší úlovky aut Googlu. Už projely skoro celou planetu

Už je tomu dvanáct let, co první mapovací auto Googlu vyjelo na silnice. Nyní už má skoro hotovo.

Webová stránka CNET přišla s informací, že společnost Google už má se svým projektem zmapování světa projetých již šestnáct milionů kilometrů, které si můžete prohlédnout ve funkci Street View. V případě virtuálního glóbusu Google Earth to dělá dokonce skoro 60 milionů čtverečních kilometrů.

Nejvyhledávanější supersporty podle Googlu: Po čem nejvíc touží Češi?

Nejvyhledávanější supersporty podle Googlu: Po čem nejvíc touží Češi?

Nyní má tak Google zmapovaných 98 % obydlených částí planety. Byla to ale velmi dlouhá cesta. Začala v roce 2007 a společnost se často musela uchýlit i ke vtipným řešením. Do některých koutů planety, kam nevedou silnice a tudíž tam nemohlo zajet „Google auto“, musela používat třeba i velbloudy.

Ethan Russel, produktový ředitel Google Maps, sdělil webu CNET, že jejich funkci používá jedna miliarda uživatelů měsíčně. Jde tak o nejoblíbenější vedlejší produkt tohoto vyhledávacího softwaru. S takovou mocí je Google samozřejmě neustále v hledáčku odborníků i veřejnosti.

Navigace od Googlu bude mít mód i pro motorkáře. Povede je vhodnější trasou

Navigace od Googlu bude mít mód i pro motorkáře. Povede je vhodnější trasou

Není tomu tak dávno, co čelil kritice, protože sledoval polohu uživatelů, i když měli funkci vypnutou. To, jak velké společnosti zasahují do našeho soukromí a mohou tak cíleně mířit reklamu, ponecháváme bez komentáře. Raději se podívejte do galerie na výběr těch nejlepších špeků, co se na Street View objevily. Rozhodně je na co koukat!

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 67 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků