Podívejte se na nejlepší úlovky aut Googlu. Už projely skoro celou planetu

Už je tomu dvanáct let, co první mapovací auto Googlu vyjelo na silnice. Nyní už má skoro hotovo.

Webová stránka CNET přišla s informací, že společnost Google už má se svým projektem zmapování světa projetých již šestnáct milionů kilometrů, které si můžete prohlédnout ve funkci Street View. V případě virtuálního glóbusu Google Earth to dělá dokonce skoro 60 milionů čtverečních kilometrů.

Nejvyhledávanější supersporty podle Googlu: Po čem nejvíc touží Češi?

Nejvyhledávanější supersporty podle Googlu: Po čem nejvíc touží Češi?

Nyní má tak Google zmapovaných 98 % obydlených částí planety. Byla to ale velmi dlouhá cesta. Začala v roce 2007 a společnost se často musela uchýlit i ke vtipným řešením. Do některých koutů planety, kam nevedou silnice a tudíž tam nemohlo zajet „Google auto“, musela používat třeba i velbloudy.

Ethan Russel, produktový ředitel Google Maps, sdělil webu CNET, že jejich funkci používá jedna miliarda uživatelů měsíčně. Jde tak o nejoblíbenější vedlejší produkt tohoto vyhledávacího softwaru. S takovou mocí je Google samozřejmě neustále v hledáčku odborníků i veřejnosti.

Navigace od Googlu bude mít mód i pro motorkáře. Povede je vhodnější trasou

Navigace od Googlu bude mít mód i pro motorkáře. Povede je vhodnější trasou

Není tomu tak dávno, co čelil kritice, protože sledoval polohu uživatelů, i když měli funkci vypnutou. To, jak velké společnosti zasahují do našeho soukromí a mohou tak cíleně mířit reklamu, ponecháváme bez komentáře. Raději se podívejte do galerie na výběr těch nejlepších špeků, co se na Street View objevily. Rozhodně je na co koukat!

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků