Google: BMW švindlovalo a největší vyhledávač jej ignoroval

Jeden z předních vyhledávacích serverů, portál Google, přistihl německou automobilku BMW, jak podvádí a uměle si navyšuje rating vlastních stránek. Programátoři domácí stránky bmw.de pomocí skrytých textů, speciálních klíčových slov odkazů a "klikacích farem", které návštěvníka přesměrují na domovskou stránku, uměle zvyšovali počet návštěv a ovlivňovali pořadí výsledků hledání odkazů. "Takovou manipulaci s výsledky vyhledávání nemůžeme tolerovat," řekl tiskový mluvčí společnosti Google. BMW bylo za porušení pravidel společností Google potrestáno vyřazením z veškerých výsledků vyhledávání.

Tento stav trval do pátku, kdy BMW odstranilo problematické prvky stránek a požádalo Google o znovuzařazení do indexu. Dnes tak stránky bmw.de na Google opět najdete. Podobná situace není nijak výjimečná, málokdy se však stane, že je při podobném jednání přistižena firma tak zvučného jména.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků