Google: BMW švindlovalo a největší vyhledávač jej ignoroval

Jeden z předních vyhledávacích serverů, portál Google, přistihl německou automobilku BMW, jak podvádí a uměle si navyšuje rating vlastních stránek. Programátoři domácí stránky bmw.de pomocí skrytých textů, speciálních klíčových slov odkazů a "klikacích farem", které návštěvníka přesměrují na domovskou stránku, uměle zvyšovali počet návštěv a ovlivňovali pořadí výsledků hledání odkazů. "Takovou manipulaci s výsledky vyhledávání nemůžeme tolerovat," řekl tiskový mluvčí společnosti Google. BMW bylo za porušení pravidel společností Google potrestáno vyřazením z veškerých výsledků vyhledávání.

Tento stav trval do pátku, kdy BMW odstranilo problematické prvky stránek a požádalo Google o znovuzařazení do indexu. Dnes tak stránky bmw.de na Google opět najdete. Podobná situace není nijak výjimečná, málokdy se však stane, že je při podobném jednání přistižena firma tak zvučného jména.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků