Golf se stal nejprodávanějším vozem historie VW

Stříbrný Volkswagen Golf Highline poháněný motorem 2.3 V5/125 kW (170 k), který sjel z výrobní linky závodu Volkswagen v německém Wolfsburgu, se navždy zapíše do automobilové historie.
Golf se stal nejprodávanějším vozem historie VW

21 517 415 Golfů

Od roku 1974 se totiž ve čtyřech generačních podobách vyrobilo celkem 21 517 415 těchto populárních vozů, čímž Golf připravil svého staršího sourozence VW Brouka o titul historicky nejprodávanějšího automobilu světa značky Volkswagen. Legendární Volkswagen Brouk se mimochodem stále vyrábí v závodě automobilky Volkswagen v Mexiku.

Stříbřitý rekordman Golf, bohatě vybavený komfortními i funkčními prvky (mj. automatickou klimatizací nebo akustickým parkovacím systémem), zamířil za svým novým majitelem do německého Hamburku.

Klepněte pro větší obrázek

„Golf se stal skutečným etalonem kvalitního vozu pro široké vrstvy zákazníků,“ prohlásil během malé slavnosti u výrobní linky Dr. Folker Weissgerber, člen představenstva automobilky Volkswagen. „Tento model hrál a hraje i velmi významnou roli z hlediska zaměstnanosti – na výrobě těchto vozů pracovalo v šesti závodech po celém světě na 40 000 zaměstnanců.“

V současné době se vozy Volkswagen Golf vyrábějí v závodech ve Wolfsburgu, Moselu, Bruselu, Bratislavě, v jihoafrickém Uitenhage a v brazilské Curitibě. Z výrobních linek těchto továren sjíždí denně na 3600 Golfů.

Vloni Volkswagen prodal 865 500 vozů Golf, během prvního čtvrtletí tohoto roku pak celkem 205 600 vozů. Nejdůležitějším trhem pro model Volkswagen Golf je vedle „rodného“ Německa především Itálie, Francie a Velká Británie, z mimoevropských trhů pak USA a Japonsko. I na českém trhu patří Golf mezi nejoblíbenějším automobilům své kategorie.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků