Golf se stal nejprodávanějším vozem historie VW

Stříbrný Volkswagen Golf Highline poháněný motorem 2.3 V5/125 kW (170 k), který sjel z výrobní linky závodu Volkswagen v německém Wolfsburgu, se navždy zapíše do automobilové historie.
Golf se stal nejprodávanějším vozem historie VW

21 517 415 Golfů

Od roku 1974 se totiž ve čtyřech generačních podobách vyrobilo celkem 21 517 415 těchto populárních vozů, čímž Golf připravil svého staršího sourozence VW Brouka o titul historicky nejprodávanějšího automobilu světa značky Volkswagen. Legendární Volkswagen Brouk se mimochodem stále vyrábí v závodě automobilky Volkswagen v Mexiku.

Stříbřitý rekordman Golf, bohatě vybavený komfortními i funkčními prvky (mj. automatickou klimatizací nebo akustickým parkovacím systémem), zamířil za svým novým majitelem do německého Hamburku.

Klepněte pro větší obrázek

„Golf se stal skutečným etalonem kvalitního vozu pro široké vrstvy zákazníků,“ prohlásil během malé slavnosti u výrobní linky Dr. Folker Weissgerber, člen představenstva automobilky Volkswagen. „Tento model hrál a hraje i velmi významnou roli z hlediska zaměstnanosti – na výrobě těchto vozů pracovalo v šesti závodech po celém světě na 40 000 zaměstnanců.“

V současné době se vozy Volkswagen Golf vyrábějí v závodech ve Wolfsburgu, Moselu, Bruselu, Bratislavě, v jihoafrickém Uitenhage a v brazilské Curitibě. Z výrobních linek těchto továren sjíždí denně na 3600 Golfů.

Vloni Volkswagen prodal 865 500 vozů Golf, během prvního čtvrtletí tohoto roku pak celkem 205 600 vozů. Nejdůležitějším trhem pro model Volkswagen Golf je vedle „rodného“ Německa především Itálie, Francie a Velká Británie, z mimoevropských trhů pak USA a Japonsko. I na českém trhu patří Golf mezi nejoblíbenějším automobilům své kategorie.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků