Elektrický Hummer nabídne dvě verze karoserie, v hledáčku má Teslu i armádu

I pracovní pick-upy budou muset elektrifikovat. Znovuzrozený Hummer se ukázal v novém videu a podle všeho rozhodně nebude stát v koutě.

Hummer už zřejmě nikdy nebude jako dříve, dobrou zprávou je ale fakt, že má koncern GM snahu vrátit lidstvu alespoň jeho jméno. Že se něco takového chystá, víme od začátku letošního roku, přičemž tehdy se hovořilo o oficiální premiéře v květnu letošního roku. Nedošlo k ní, stejně jako ke spoustě dalších akcí, plánovaný začátek výroby však žádná mimořádná situace neohrozila. Alespoň zatím…

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Nový Hummer vznikne pod značkou GMC a měl by se vyrábět od konce příštího roku. Vzhledem k tomu, že půjde o pick-up a SUV, navíc ryze elektrické, lze čekat značnou rivalitu mezi GMC a Teslou, protože vysněný Cybertruck Elona Muska rovněž oficiálně vyrazí na silnice na sklonku roku 2021.

Video:  Toto je čistě elektrický Hummer H1. Po nabití ujede 300 kilometrů

Video: Toto je čistě elektrický Hummer H1. Po nabití ujede 300 kilometrů

Elon Musk si alespoň zatím může mnout ruce více než GMC, protože už světu ukázal alespoň koncept svého vozu, zatímco znovuzrozená legenda Hummer dříve odhalila pouze masku chladiče a nyní i siluety dvou verzí karoserie v novém oficiálním videu. To mimo jiné uvádí, že vůz poprvé uvidíme už letos na podzim a ve stejném období jej bude možné také objednávat.

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Zda bude mít GMC Hummer EV takový úspěch jako cybertruck, u nějž Tesla nedlouho po představení evidovala 200.000 objednávek, je nyní těžké posoudit, nehledě na to ale působí jeho parametry impozantně. Výkon se má pohybovat okolo 1000 koní, zrychlení z nuly na 96 km/h zabere okolo 3 sekund, akumulátor bude mít kapacitu až 200 kWh a dojezd na jedno nabití by měl překročit hranici 600 km. 800V elektrická soustava zase umožní velmi rychlé nabíjení s výkonem až 350 kW.

Už i Škoda si utahuje z Elona Muska. Soucítí s ním a kouká na vlastní minulost

Už i Škoda si utahuje z Elona Muska. Soucítí s ním a kouká na vlastní minulost

Vůz by měl dosahovat pozoruhodných vlastností na silnici i v terénu, navíc je možné, že se stane základem pro armádní speciál. Společnost GM Defense, dceřiná společnost General Motors, totiž nedávno vyhrála zakázku v hodnotě přes 210 milionů dolarů, která se vztahuje na dodání víceúčelových pěchotních vozidel ISV, v drtivé většině případů postavených na základech běžných amerických pick-upů.

Hummer

Hummer je značka terénních automobilů, která vznikla v roce 1992 výrobou civilních verzí vojenských vozidel M998 Humvee. Hummer patří do skupiny General Motors. Po finančních problémech byla v roce 2010 produkce těchto automobilů ukončena. V roce 2021 se Hummer vrací do výroby pod značkou GMC jako čistě elektrický pick-up.

Hummer H1 • Hummer H2 • Hummer H3 • GMC Hummer EV

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků