Elektrický Hummer nabídne dvě verze karoserie, v hledáčku má Teslu i armádu

I pracovní pick-upy budou muset elektrifikovat. Znovuzrozený Hummer se ukázal v novém videu a podle všeho rozhodně nebude stát v koutě.

Hummer už zřejmě nikdy nebude jako dříve, dobrou zprávou je ale fakt, že má koncern GM snahu vrátit lidstvu alespoň jeho jméno. Že se něco takového chystá, víme od začátku letošního roku, přičemž tehdy se hovořilo o oficiální premiéře v květnu letošního roku. Nedošlo k ní, stejně jako ke spoustě dalších akcí, plánovaný začátek výroby však žádná mimořádná situace neohrozila. Alespoň zatím…

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Nový Hummer vznikne pod značkou GMC a měl by se vyrábět od konce příštího roku. Vzhledem k tomu, že půjde o pick-up a SUV, navíc ryze elektrické, lze čekat značnou rivalitu mezi GMC a Teslou, protože vysněný Cybertruck Elona Muska rovněž oficiálně vyrazí na silnice na sklonku roku 2021.

Video:  Toto je čistě elektrický Hummer H1. Po nabití ujede 300 kilometrů

Video: Toto je čistě elektrický Hummer H1. Po nabití ujede 300 kilometrů

Elon Musk si alespoň zatím může mnout ruce více než GMC, protože už světu ukázal alespoň koncept svého vozu, zatímco znovuzrozená legenda Hummer dříve odhalila pouze masku chladiče a nyní i siluety dvou verzí karoserie v novém oficiálním videu. To mimo jiné uvádí, že vůz poprvé uvidíme už letos na podzim a ve stejném období jej bude možné také objednávat.

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Zda bude mít GMC Hummer EV takový úspěch jako cybertruck, u nějž Tesla nedlouho po představení evidovala 200.000 objednávek, je nyní těžké posoudit, nehledě na to ale působí jeho parametry impozantně. Výkon se má pohybovat okolo 1000 koní, zrychlení z nuly na 96 km/h zabere okolo 3 sekund, akumulátor bude mít kapacitu až 200 kWh a dojezd na jedno nabití by měl překročit hranici 600 km. 800V elektrická soustava zase umožní velmi rychlé nabíjení s výkonem až 350 kW.

Už i Škoda si utahuje z Elona Muska. Soucítí s ním a kouká na vlastní minulost

Už i Škoda si utahuje z Elona Muska. Soucítí s ním a kouká na vlastní minulost

Vůz by měl dosahovat pozoruhodných vlastností na silnici i v terénu, navíc je možné, že se stane základem pro armádní speciál. Společnost GM Defense, dceřiná společnost General Motors, totiž nedávno vyhrála zakázku v hodnotě přes 210 milionů dolarů, která se vztahuje na dodání víceúčelových pěchotních vozidel ISV, v drtivé většině případů postavených na základech běžných amerických pick-upů.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků