GM se propadl do ztráty téměř tři čtvrtě bilionu korun

Americký koncern General Motors zveřejnil své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. A ty neznalé situace doslova šokovaly. Koncern totiž hospodařil s krutou ztrátou 39 miliard dolarů, tedy okolo 720 000 000 000 korun.

Ztráta téměř na úrovni našeho státního rozpočtu byla ale dosažena hlavně účetními operacemi, které započítaly určité nákladové položky, což výrazně ovlivnilo tento výsledek. Bez těchto operací je ztráta také vysoká, ale již ne tak hrozivě - 1,6 mld. dolarů.

Celkově je hospodaření koncernu na sestupu. Prodeje nejsou zdaleka takové, jak by se očekávalo, tržby klesly za čtvrtletí o téměř 6 mld. dolarů a vyhlídky do blízké budoucnosti nejsou nijak růžové.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky