GM se propadl do ztráty téměř tři čtvrtě bilionu korun

Americký koncern General Motors zveřejnil své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. A ty neznalé situace doslova šokovaly. Koncern totiž hospodařil s krutou ztrátou 39 miliard dolarů, tedy okolo 720 000 000 000 korun.

Ztráta téměř na úrovni našeho státního rozpočtu byla ale dosažena hlavně účetními operacemi, které započítaly určité nákladové položky, což výrazně ovlivnilo tento výsledek. Bez těchto operací je ztráta také vysoká, ale již ne tak hrozivě - 1,6 mld. dolarů.

Celkově je hospodaření koncernu na sestupu. Prodeje nejsou zdaleka takové, jak by se očekávalo, tržby klesly za čtvrtletí o téměř 6 mld. dolarů a vyhlídky do blízké budoucnosti nejsou nijak růžové.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků