GM potvrzuje kompletní nabídku elektromobilů! Nebude chybět ani pick-up

Ani koncern General Motors nechce být pozadu a nyní oznamuje příchod kompletní nabídky čistě elektrických modelů od svých značek, a to včetně pick-upů.

Když i samotný Ford dříve oznámil příchod hybridní a následně čistě elektrické varianty svého nejprodávanějšího pick-upu F-150, na vývoj situace na trhu musel samozřejmě reagovat i konkurenční General Motors (GM) se svými značkami Chevrolet, Cadillac nebo GMC na americkém trhu.

GM a Michelin testují pneumatiky bez vzduchu. Vypadají hrozně, ale mají pozitiva

GM a Michelin testují pneumatiky bez vzduchu. Vypadají hrozně, ale mají pozitiva

Ředitel GM Mark Reuss tak nyní magazínu Wards Auto zmínil, že americký koncern plánuje „kompletní nabídku elektrických modelů včetně pick-upů“. Všemu má pomoci nová generace elektrické modulární platformy BEV3, kterou GM vidí základem u takřka desítky různých modelů všech velikostí a karosářských verzí. A do tohoto plánu patří samozřejmě i pick-up.

BEV3 bude navíc možno využít pro modely s pohonem předních, zadních nebo všech kol. Jak už víme, první značkou, která využije zmíněné platformy, bude Cadillac. Právě ten byl zvolen za lídra elektromobility pod křídly GM. Už na začátku letoška ukázala značka koncept elektrického crossoveru, přičemž chystaný je i nový sedan.

Cadillac předpovídá svůj první elektromobil. Do boje s Teslou nasadí crossover

Cadillac předpovídá svůj první elektromobil. Do boje s Teslou nasadí crossover

Zpátky k elektrickým pick-upům koncernu GM vedou i dříve uniklé informace o vývoji modelu GMC Sierra (viz galerie) s kompletně elektrickým ústrojím. Ofenziva na poli elektromobilů původem od GM se tak očekává už v nadcházejících letech. Konkurence bude ovšem silná, jelikož zrovna pole elektrických pick-upů se v USA silně rozjíždí.

Nehledě na kalifornskou Teslu, která uvedení svého pick-upu potvrdila už dříve a nedávno vypustila do světa první upoutávku, se jako velký hráč jeví právě zmíněný Ford s elektrickou verzí F-150. Do mixu však musíme přihodit i novou start-up značku Rivian, která schopnostmi svého modelu R1T otřásla veřejností i experty. A není proto divu, že sám Ford do Rivianu investuje půl miliardy dolarů, aby si pomohl v boji proti konkurenci.

Cadillac

Cadillac je americký výrobce luxusních automobilů. Vznikl v roce 1902, název pochází ze jména zakladatele Detroitu. Vlastníkem společnosti je už od roku 1909 General Motors. Cadillac je druhá nejstarší – stále fungující – americká automobilka.

Cadillac ATS • Cadillac CTS • Cadillac XTS • Cadillac XT4 • Cadillac XT5 • Cadillac Escalade • Cadillac CT4 • Cadillac CT5

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků