GM potvrzuje kompletní nabídku elektromobilů! Nebude chybět ani pick-up

Ani koncern General Motors nechce být pozadu a nyní oznamuje příchod kompletní nabídky čistě elektrických modelů od svých značek, a to včetně pick-upů.

Když i samotný Ford dříve oznámil příchod hybridní a následně čistě elektrické varianty svého nejprodávanějšího pick-upu F-150, na vývoj situace na trhu musel samozřejmě reagovat i konkurenční General Motors (GM) se svými značkami Chevrolet, Cadillac nebo GMC na americkém trhu.

GM a Michelin testují pneumatiky bez vzduchu. Vypadají hrozně, ale mají pozitiva

GM a Michelin testují pneumatiky bez vzduchu. Vypadají hrozně, ale mají pozitiva

Ředitel GM Mark Reuss tak nyní magazínu Wards Auto zmínil, že americký koncern plánuje „kompletní nabídku elektrických modelů včetně pick-upů“. Všemu má pomoci nová generace elektrické modulární platformy BEV3, kterou GM vidí základem u takřka desítky různých modelů všech velikostí a karosářských verzí. A do tohoto plánu patří samozřejmě i pick-up.

BEV3 bude navíc možno využít pro modely s pohonem předních, zadních nebo všech kol. Jak už víme, první značkou, která využije zmíněné platformy, bude Cadillac. Právě ten byl zvolen za lídra elektromobility pod křídly GM. Už na začátku letoška ukázala značka koncept elektrického crossoveru, přičemž chystaný je i nový sedan.

Cadillac předpovídá svůj první elektromobil. Do boje s Teslou nasadí crossover

Cadillac předpovídá svůj první elektromobil. Do boje s Teslou nasadí crossover

Zpátky k elektrickým pick-upům koncernu GM vedou i dříve uniklé informace o vývoji modelu GMC Sierra (viz galerie) s kompletně elektrickým ústrojím. Ofenziva na poli elektromobilů původem od GM se tak očekává už v nadcházejících letech. Konkurence bude ovšem silná, jelikož zrovna pole elektrických pick-upů se v USA silně rozjíždí.

Nehledě na kalifornskou Teslu, která uvedení svého pick-upu potvrdila už dříve a nedávno vypustila do světa první upoutávku, se jako velký hráč jeví právě zmíněný Ford s elektrickou verzí F-150. Do mixu však musíme přihodit i novou start-up značku Rivian, která schopnostmi svého modelu R1T otřásla veřejností i experty. A není proto divu, že sám Ford do Rivianu investuje půl miliardy dolarů, aby si pomohl v boji proti konkurenci.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků