GM potvrzuje kompletní nabídku elektromobilů! Nebude chybět ani pick-up

Ani koncern General Motors nechce být pozadu a nyní oznamuje příchod kompletní nabídky čistě elektrických modelů od svých značek, a to včetně pick-upů.

Když i samotný Ford dříve oznámil příchod hybridní a následně čistě elektrické varianty svého nejprodávanějšího pick-upu F-150, na vývoj situace na trhu musel samozřejmě reagovat i konkurenční General Motors (GM) se svými značkami Chevrolet, Cadillac nebo GMC na americkém trhu.

GM a Michelin testují pneumatiky bez vzduchu. Vypadají hrozně, ale mají pozitiva

GM a Michelin testují pneumatiky bez vzduchu. Vypadají hrozně, ale mají pozitiva

Ředitel GM Mark Reuss tak nyní magazínu Wards Auto zmínil, že americký koncern plánuje „kompletní nabídku elektrických modelů včetně pick-upů“. Všemu má pomoci nová generace elektrické modulární platformy BEV3, kterou GM vidí základem u takřka desítky různých modelů všech velikostí a karosářských verzí. A do tohoto plánu patří samozřejmě i pick-up.

BEV3 bude navíc možno využít pro modely s pohonem předních, zadních nebo všech kol. Jak už víme, první značkou, která využije zmíněné platformy, bude Cadillac. Právě ten byl zvolen za lídra elektromobility pod křídly GM. Už na začátku letoška ukázala značka koncept elektrického crossoveru, přičemž chystaný je i nový sedan.

Cadillac předpovídá svůj první elektromobil. Do boje s Teslou nasadí crossover

Cadillac předpovídá svůj první elektromobil. Do boje s Teslou nasadí crossover

Zpátky k elektrickým pick-upům koncernu GM vedou i dříve uniklé informace o vývoji modelu GMC Sierra (viz galerie) s kompletně elektrickým ústrojím. Ofenziva na poli elektromobilů původem od GM se tak očekává už v nadcházejících letech. Konkurence bude ovšem silná, jelikož zrovna pole elektrických pick-upů se v USA silně rozjíždí.

Nehledě na kalifornskou Teslu, která uvedení svého pick-upu potvrdila už dříve a nedávno vypustila do světa první upoutávku, se jako velký hráč jeví právě zmíněný Ford s elektrickou verzí F-150. Do mixu však musíme přihodit i novou start-up značku Rivian, která schopnostmi svého modelu R1T otřásla veřejností i experty. A není proto divu, že sám Ford do Rivianu investuje půl miliardy dolarů, aby si pomohl v boji proti konkurenci.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků