GM potvrzuje kompletní nabídku elektromobilů! Nebude chybět ani pick-up

Ani koncern General Motors nechce být pozadu a nyní oznamuje příchod kompletní nabídky čistě elektrických modelů od svých značek, a to včetně pick-upů.

Když i samotný Ford dříve oznámil příchod hybridní a následně čistě elektrické varianty svého nejprodávanějšího pick-upu F-150, na vývoj situace na trhu musel samozřejmě reagovat i konkurenční General Motors (GM) se svými značkami Chevrolet, Cadillac nebo GMC na americkém trhu.

GM a Michelin testují pneumatiky bez vzduchu. Vypadají hrozně, ale mají pozitiva

GM a Michelin testují pneumatiky bez vzduchu. Vypadají hrozně, ale mají pozitiva

Ředitel GM Mark Reuss tak nyní magazínu Wards Auto zmínil, že americký koncern plánuje „kompletní nabídku elektrických modelů včetně pick-upů“. Všemu má pomoci nová generace elektrické modulární platformy BEV3, kterou GM vidí základem u takřka desítky různých modelů všech velikostí a karosářských verzí. A do tohoto plánu patří samozřejmě i pick-up.

BEV3 bude navíc možno využít pro modely s pohonem předních, zadních nebo všech kol. Jak už víme, první značkou, která využije zmíněné platformy, bude Cadillac. Právě ten byl zvolen za lídra elektromobility pod křídly GM. Už na začátku letoška ukázala značka koncept elektrického crossoveru, přičemž chystaný je i nový sedan.

Cadillac předpovídá svůj první elektromobil. Do boje s Teslou nasadí crossover

Cadillac předpovídá svůj první elektromobil. Do boje s Teslou nasadí crossover

Zpátky k elektrickým pick-upům koncernu GM vedou i dříve uniklé informace o vývoji modelu GMC Sierra (viz galerie) s kompletně elektrickým ústrojím. Ofenziva na poli elektromobilů původem od GM se tak očekává už v nadcházejících letech. Konkurence bude ovšem silná, jelikož zrovna pole elektrických pick-upů se v USA silně rozjíždí.

Nehledě na kalifornskou Teslu, která uvedení svého pick-upu potvrdila už dříve a nedávno vypustila do světa první upoutávku, se jako velký hráč jeví právě zmíněný Ford s elektrickou verzí F-150. Do mixu však musíme přihodit i novou start-up značku Rivian, která schopnostmi svého modelu R1T otřásla veřejností i experty. A není proto divu, že sám Ford do Rivianu investuje půl miliardy dolarů, aby si pomohl v boji proti konkurenci.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků