GM pomůže Hondě s vývojem nových elektromobilů. Výsledek hned tak neuvidíme

Hondy na platformě General Motors pro elektromobily. Aspoň takto nyní vypadá budoucnost dvou nových modelů japonské značky.

Americký koncern General Motors pomůže Hondě s vývojem dvou nových elektromobilů. Spolupráce obou automobilek ale zřejmě nepřinese ovoce starému kontinentu ani japonskému trhu, nové modely Hondy totiž zamíří především k prodejcům na trhu Severní Ameriky, a to podle plánu do roku 2024.

Nová Honda Civic Type-R odhaluje české ceny. Základ se vejde pod milion, nemá ale rádio

Nová Honda Civic Type-R odhaluje české ceny. Základ se vejde pod milion, nemá ale rádio

Honda chce tímto rozšířit své působení na americkém trhu, silněji pak v oblasti čistě elektrických modelů, s jejichž stále větší popularitou počítá právě i General Motors. Od GM si Honda vypůjčí technologii baterií i modulární platformu, ačkoliv tu následně upraví k požadavkům vlastního designového jazyku a svých zákazníků.

Nejspíše tedy mluvíme o nové generaci elektrické modulární platformy BEV3, kterou GM dříve zmiňovalo jako základ u takřka desítky různých modelů všech velikostí a karosářských verzí, včetně elektrických pick-upů. Nové elektrické Hondy by poté využily i novou technologii baterií GM Ultium, jež mají vynikat nízkým podílem složitě a draze dostupného kobaltu.  

GM EV1 je smutnou připomínkou zrodu moderních elektroaut a mediální tragédie

GM EV1 je smutnou připomínkou zrodu moderních elektroaut a mediální tragédie

Honda bude mít volnou ruku v úpravě zmíněné platformy pro vlastní potřeby, přičemž interiérový i exteriérový design nových modelů bude vznikat přímo ve vývojových střediscích japonské automobilky. Samotnou produkci modelů však nakonec zajistí severoamerické továrny koncernu GM.

Pro obě automobilky je spolupráce výhodná ke snížení nákladů na výrobu platforem a bateríí, jestliže se technika rozdělí na větší počet prodávaných modelů. Prozatím se neví, jaký typ vozidel Honda předvede. Nějaké to SUV je však v dnešní době vysoce pravděpodobné.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků