GM otevřelo designové studio v Indii

Mnoho automobilek v poslední době zjišťuje, že Indie je jedním z nejrychleji se rozvíjejících automobilových trhů. Přizpůsobují tomu i svou politiku a není se co divit, že mnoho automobilek to táhne právě tam. Stačí například vzpomenout, že Porsche chce část své produkce přesunout do Indie nebo že dvě Indické automobilky mají zájem o Land Rover a Jaguar. Nedávno se přidal i koncern General Motors, který v indickém městě Bangalore otevřel designové studio, které v současnosti disponuje 60 zaměstnanci.

Podle slov vedení koncernu je tento přesun součástí velké expanze koncernu na tamní trh. Tento rok představil koncern v Indii i dva nové vozy - Chevrolet Spark a Aveo, které už stihly sklidit poměrně veliký úspěch. GM doufá, že nová designové a výzkumní centra jim pomohou v blízké budoucnosti zaujmout dobrou pozici na tamním trhu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků