GM končí s nejvýkonnějším motorem. Brutální V8 LT5 dal do méně než 3000 aut

Extrémní small block pro Chevrolet Corvette ZR1 bude brzy sběratelskou záležitostí. Výroba byla zastavena a z e-shopu již motor zmizel.

Výkon 563 kW (765 koní) a točivý moment 970 Nm, s příplatkovým sportovním plnícím potrubím dokonce 572 kW – tedy 778 koní. Takovou silou disponoval osmiválec LT5 s objemem 6,2 litru, který byl určen pro Chevrolet Corvette ZR1 modelového roku 2019. Motor vycházel z jednotky LT4, oproti ní měl ale větší kompresor (2,65 litru vs. 1,7 litru) a adekvátně větší plnící tlak – místo 0,62 baru 0,97 baru.

Hennessey má pro Corvette C8 nové výfuky. Poslechněte si, jak zní pravá láska

Hennessey má pro Corvette C8 nové výfuky. Poslechněte si, jak zní pravá láska

Bohužel musíme mluvit v minulém čase – tato jednotka, která se dala objednat i samostatně pro použití v jiných vozech typu dragsterů nebo hot rodů, přestala být v tuto chvíli dostupná. To také znamená, že se nepodívá do nové Corvette C8 s motorem uloženým uprostřed.

Krásný Chevrolet Corvette C8 můžete mít třeba hned. Tento kousek mají v Brně

Krásný Chevrolet Corvette C8 můžete mít třeba hned. Tento kousek mají v Brně

Pro americký sporťák jsou budoucností verze Z06 (premiéra bude 26. října), v příštím roce ZR1, o další rok později plug-in hybrid, pro modelový rok 2024 elektrická verze a dalším modelem bude tajemný projekt Zora. Ten bude představovat vrchol nabídky, informace z důvěryhodných zdrojů naznačují, že dostane osmiválec s plochou klikou o objemu 5,5 litru, dopovaný dvěma turby, kterému elektromotory pomohou překonat hranici 745 kW.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

První jízda s novou Hondou HR-V e:HEV: Trefa do černého, ale škoda toho hluku

Honda HR-V e:HEV

Třetí generace kompaktního SUV Honda HR-V přichází s uhlazeným stylem a jedinou možností pohonu v podobě hybridního systému e:HEV. Poprvé jsme ji vyzkoušeli v okolí německého Frankfurtu nad Mohanem.

dnes | Leoš Káňa | 1 příspěvek
TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 17 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera