GM a jeho partneři dospěli k dohodě s Daewoo o založení nové společnosti

General Motors Corporation, Daewoo Motor Company a Korea Development Bank, zastupující věřitele společnosti Daewoo, podepsali definitivní dohodu o zřízení nové automobilové společnosti.
GM a jeho partneři dospěli k dohodě s Daewoo o založení nové společnosti
Společnost GM, její někteří obchodní partneři a věřitelé Daewoo budou akcionáři nové společnosti.

Nová společnost by měla dosahovat ročního obratu přibližně 5 miliard dolarů a bude vlastnit a provozovat vybraná domácí a zahraniční aktiva společnosti Daewoo Motor Company. Založení společnosti se očekává do 2 – 3 měsíců, po souhlasu soudu a vlády. Daewoo Motor bude pokračovat ve svých činnostech až do založení nové společnosti.

GM do nové společnosti (dosud nemá jméno) investuje 251 milionů USD a získá v ní 42,1 %. Věřitelé v ní budou držet 33 % a někteří obchodní partneři GM pak zbylých 24,9 %. Nová společnost získá hotově 400 milionů USD z firmy GM a jejích obchodních partnerů a 197 milionů USD od věřitelů Daewoo. Pro věřitele Daewoo, kteří vkládají do nové společnosti vybraná aktiva automobilky, vydá společnost dlouhodobé přednostní cenné papíry v hodnotě 1,2 miliard USD s průměrným ročním kupónem ve výši 3,5 %.

Sporný výrobní závod v Bupyongu, v Jižní Koreji, společnost GM nepřebírá, ale tento závod bude nové společnosti dodávat různé díly minimálně dalších 6 let. Smlouvy dávají nové společnosti opci získat tento závod během dalších šesti let.

Prezidentem a výkonným ředitelem nové společnosti bude Nick Reilly. V mezidobí bude ve vedení společnosti skupina odborníků z vedení Daewoo, z vedení GM a jejich obchodních partnerů. Očekává se, že zaměstnanost zůstane na současné úrovni.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků