GM a jeho partneři dospěli k dohodě s Daewoo o založení nové společnosti

General Motors Corporation, Daewoo Motor Company a Korea Development Bank, zastupující věřitele společnosti Daewoo, podepsali definitivní dohodu o zřízení nové automobilové společnosti.
GM a jeho partneři dospěli k dohodě s Daewoo o založení nové společnosti
Společnost GM, její někteří obchodní partneři a věřitelé Daewoo budou akcionáři nové společnosti.

Nová společnost by měla dosahovat ročního obratu přibližně 5 miliard dolarů a bude vlastnit a provozovat vybraná domácí a zahraniční aktiva společnosti Daewoo Motor Company. Založení společnosti se očekává do 2 – 3 měsíců, po souhlasu soudu a vlády. Daewoo Motor bude pokračovat ve svých činnostech až do založení nové společnosti.

GM do nové společnosti (dosud nemá jméno) investuje 251 milionů USD a získá v ní 42,1 %. Věřitelé v ní budou držet 33 % a někteří obchodní partneři GM pak zbylých 24,9 %. Nová společnost získá hotově 400 milionů USD z firmy GM a jejích obchodních partnerů a 197 milionů USD od věřitelů Daewoo. Pro věřitele Daewoo, kteří vkládají do nové společnosti vybraná aktiva automobilky, vydá společnost dlouhodobé přednostní cenné papíry v hodnotě 1,2 miliard USD s průměrným ročním kupónem ve výši 3,5 %.

Sporný výrobní závod v Bupyongu, v Jižní Koreji, společnost GM nepřebírá, ale tento závod bude nové společnosti dodávat různé díly minimálně dalších 6 let. Smlouvy dávají nové společnosti opci získat tento závod během dalších šesti let.

Prezidentem a výkonným ředitelem nové společnosti bude Nick Reilly. V mezidobí bude ve vedení společnosti skupina odborníků z vedení Daewoo, z vedení GM a jejich obchodních partnerů. Očekává se, že zaměstnanost zůstane na současné úrovni.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků