GM a jeho partneři dospěli k dohodě s Daewoo o založení nové společnosti

General Motors Corporation, Daewoo Motor Company a Korea Development Bank, zastupující věřitele společnosti Daewoo, podepsali definitivní dohodu o zřízení nové automobilové společnosti.
GM a jeho partneři dospěli k dohodě s Daewoo o založení nové společnosti
Společnost GM, její někteří obchodní partneři a věřitelé Daewoo budou akcionáři nové společnosti.

Nová společnost by měla dosahovat ročního obratu přibližně 5 miliard dolarů a bude vlastnit a provozovat vybraná domácí a zahraniční aktiva společnosti Daewoo Motor Company. Založení společnosti se očekává do 2 – 3 měsíců, po souhlasu soudu a vlády. Daewoo Motor bude pokračovat ve svých činnostech až do založení nové společnosti.

GM do nové společnosti (dosud nemá jméno) investuje 251 milionů USD a získá v ní 42,1 %. Věřitelé v ní budou držet 33 % a někteří obchodní partneři GM pak zbylých 24,9 %. Nová společnost získá hotově 400 milionů USD z firmy GM a jejích obchodních partnerů a 197 milionů USD od věřitelů Daewoo. Pro věřitele Daewoo, kteří vkládají do nové společnosti vybraná aktiva automobilky, vydá společnost dlouhodobé přednostní cenné papíry v hodnotě 1,2 miliard USD s průměrným ročním kupónem ve výši 3,5 %.

Sporný výrobní závod v Bupyongu, v Jižní Koreji, společnost GM nepřebírá, ale tento závod bude nové společnosti dodávat různé díly minimálně dalších 6 let. Smlouvy dávají nové společnosti opci získat tento závod během dalších šesti let.

Prezidentem a výkonným ředitelem nové společnosti bude Nick Reilly. V mezidobí bude ve vedení společnosti skupina odborníků z vedení Daewoo, z vedení GM a jejich obchodních partnerů. Očekává se, že zaměstnanost zůstane na současné úrovni.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků