GM a jeho partneři dospěli k dohodě s Daewoo o založení nové společnosti

General Motors Corporation, Daewoo Motor Company a Korea Development Bank, zastupující věřitele společnosti Daewoo, podepsali definitivní dohodu o zřízení nové automobilové společnosti.
GM a jeho partneři dospěli k dohodě s Daewoo o založení nové společnosti
Společnost GM, její někteří obchodní partneři a věřitelé Daewoo budou akcionáři nové společnosti.

Nová společnost by měla dosahovat ročního obratu přibližně 5 miliard dolarů a bude vlastnit a provozovat vybraná domácí a zahraniční aktiva společnosti Daewoo Motor Company. Založení společnosti se očekává do 2 – 3 měsíců, po souhlasu soudu a vlády. Daewoo Motor bude pokračovat ve svých činnostech až do založení nové společnosti.

GM do nové společnosti (dosud nemá jméno) investuje 251 milionů USD a získá v ní 42,1 %. Věřitelé v ní budou držet 33 % a někteří obchodní partneři GM pak zbylých 24,9 %. Nová společnost získá hotově 400 milionů USD z firmy GM a jejích obchodních partnerů a 197 milionů USD od věřitelů Daewoo. Pro věřitele Daewoo, kteří vkládají do nové společnosti vybraná aktiva automobilky, vydá společnost dlouhodobé přednostní cenné papíry v hodnotě 1,2 miliard USD s průměrným ročním kupónem ve výši 3,5 %.

Sporný výrobní závod v Bupyongu, v Jižní Koreji, společnost GM nepřebírá, ale tento závod bude nové společnosti dodávat různé díly minimálně dalších 6 let. Smlouvy dávají nové společnosti opci získat tento závod během dalších šesti let.

Prezidentem a výkonným ředitelem nové společnosti bude Nick Reilly. V mezidobí bude ve vedení společnosti skupina odborníků z vedení Daewoo, z vedení GM a jejich obchodních partnerů. Očekává se, že zaměstnanost zůstane na současné úrovni.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků