Giugiaro si dal neobvyklý dárek k 50 letům v oboru

Jméno Giorgetto Giugiaro a jeho firmu Italdesign jistě není třeba představovat. Tento slavný Ital se automobilovému designu věnuje již rovných padesát let a za tu dobu se obětí jeho kreativity stal kabátek nespočtu úspěšných vozů. Asi nebudu příliš troufalý, když označím Giorgetta Giugiara označím za umělce a umělců nezaskočí, když celkem běžné věci řeší ne zrovna běžnými způsoby. Giorgetto tak využil příležitosti oslav svého padesátiletého působení na trhu, aby z vlastního popudu vytvoříl design nového modelu Ferrari.

Vytvořit nové Ferrari bez zadání automobilky? Trochu troufalé, ale člověku jeho jména Ferrari nestálo v cestě a nechalo jej přetvořit k obrazu svému čtyřmístný model 612 Scaglietti. Původní design je výsledkem práce konkurečního Pininfariny a možná právě proto si na něm Giugiaro rád smlsl. Model nazval skromně Ferrari GG 50 a k úpravám vnějšího vzhledu přidal i přesun palivové nádrže pod podlahu, čimž došlo ke zvětšení zavazadlového prostoru na 270 litrů v základním uspořádání a na 500 litrů při sklopení zadních sedaček. Na supersportovní cesťák poměrně zajímavé. Na délku je vůz kratší o 9 cm a jak se Giugiarovi práce povedla se můžete podívat na fotografiích.

Dali byste přednost Scaglietti nebo GG 50?

 Ferrari GG 50
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků