Giugiaro si dal neobvyklý dárek k 50 letům v oboru

Jméno Giorgetto Giugiaro a jeho firmu Italdesign jistě není třeba představovat. Tento slavný Ital se automobilovému designu věnuje již rovných padesát let a za tu dobu se obětí jeho kreativity stal kabátek nespočtu úspěšných vozů. Asi nebudu příliš troufalý, když označím Giorgetta Giugiara označím za umělce a umělců nezaskočí, když celkem běžné věci řeší ne zrovna běžnými způsoby. Giorgetto tak využil příležitosti oslav svého padesátiletého působení na trhu, aby z vlastního popudu vytvoříl design nového modelu Ferrari.

Vytvořit nové Ferrari bez zadání automobilky? Trochu troufalé, ale člověku jeho jména Ferrari nestálo v cestě a nechalo jej přetvořit k obrazu svému čtyřmístný model 612 Scaglietti. Původní design je výsledkem práce konkurečního Pininfariny a možná právě proto si na něm Giugiaro rád smlsl. Model nazval skromně Ferrari GG 50 a k úpravám vnějšího vzhledu přidal i přesun palivové nádrže pod podlahu, čimž došlo ke zvětšení zavazadlového prostoru na 270 litrů v základním uspořádání a na 500 litrů při sklopení zadních sedaček. Na supersportovní cesťák poměrně zajímavé. Na délku je vůz kratší o 9 cm a jak se Giugiarovi práce povedla se můžete podívat na fotografiích.

Dali byste přednost Scaglietti nebo GG 50?

 Ferrari GG 50
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků