Giugiaro si dal neobvyklý dárek k 50 letům v oboru

Jméno Giorgetto Giugiaro a jeho firmu Italdesign jistě není třeba představovat. Tento slavný Ital se automobilovému designu věnuje již rovných padesát let a za tu dobu se obětí jeho kreativity stal kabátek nespočtu úspěšných vozů. Asi nebudu příliš troufalý, když označím Giorgetta Giugiara označím za umělce a umělců nezaskočí, když celkem běžné věci řeší ne zrovna běžnými způsoby. Giorgetto tak využil příležitosti oslav svého padesátiletého působení na trhu, aby z vlastního popudu vytvoříl design nového modelu Ferrari.

Vytvořit nové Ferrari bez zadání automobilky? Trochu troufalé, ale člověku jeho jména Ferrari nestálo v cestě a nechalo jej přetvořit k obrazu svému čtyřmístný model 612 Scaglietti. Původní design je výsledkem práce konkurečního Pininfariny a možná právě proto si na něm Giugiaro rád smlsl. Model nazval skromně Ferrari GG 50 a k úpravám vnějšího vzhledu přidal i přesun palivové nádrže pod podlahu, čimž došlo ke zvětšení zavazadlového prostoru na 270 litrů v základním uspořádání a na 500 litrů při sklopení zadních sedaček. Na supersportovní cesťák poměrně zajímavé. Na délku je vůz kratší o 9 cm a jak se Giugiarovi práce povedla se můžete podívat na fotografiích.

Dali byste přednost Scaglietti nebo GG 50?

 Ferrari GG 50
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků