Giugiaro si dal neobvyklý dárek k 50 letům v oboru

Jméno Giorgetto Giugiaro a jeho firmu Italdesign jistě není třeba představovat. Tento slavný Ital se automobilovému designu věnuje již rovných padesát let a za tu dobu se obětí jeho kreativity stal kabátek nespočtu úspěšných vozů. Asi nebudu příliš troufalý, když označím Giorgetta Giugiara označím za umělce a umělců nezaskočí, když celkem běžné věci řeší ne zrovna běžnými způsoby. Giorgetto tak využil příležitosti oslav svého padesátiletého působení na trhu, aby z vlastního popudu vytvoříl design nového modelu Ferrari.

Vytvořit nové Ferrari bez zadání automobilky? Trochu troufalé, ale člověku jeho jména Ferrari nestálo v cestě a nechalo jej přetvořit k obrazu svému čtyřmístný model 612 Scaglietti. Původní design je výsledkem práce konkurečního Pininfariny a možná právě proto si na něm Giugiaro rád smlsl. Model nazval skromně Ferrari GG 50 a k úpravám vnějšího vzhledu přidal i přesun palivové nádrže pod podlahu, čimž došlo ke zvětšení zavazadlového prostoru na 270 litrů v základním uspořádání a na 500 litrů při sklopení zadních sedaček. Na supersportovní cesťák poměrně zajímavé. Na délku je vůz kratší o 9 cm a jak se Giugiarovi práce povedla se můžete podívat na fotografiích.

Dali byste přednost Scaglietti nebo GG 50?

 Ferrari GG 50
Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků