Gillet Vertigo 5 je na světě

Belgická společnost Gillet představila pátou generaci svého extravagantního sporťáku Vertigo. Mnohým z vás jsou jeho nezapomenutelné tvary jistě povědomé, vždyť první generace spatřila světlo světa již před 16 lety jeho upravená verze se objevuje i na závodech FIA GT2.

Coupé s extrémně dlouhou přední kapotou a sedadly na konci vozu pohání čtyřlitrový šestiválec s původem u Alfy Romeo. Akcelerace na stovku trvá tomuto sporťáku jen 3,4 s, a to především díky obrovské redukci hmotnosti, na které si dává Gillet hodně záležet.

Šasi vozu je postaveno z uhlíkových vláken a váží pouze 58 kg. Aerodynamika je vyvíjena téměř po celou dobu existence vozu a data Gillet sbírá přímo ze závodních tratí. Cenovka Vertiga 5 není malá, zaplatíte za něj 135 tisíc Eur. Jedno je tak jisté - mnoho jich na silnicích nepotkáte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Gillet Vertigo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků