Gibbs Aquada: obojživelník se dočká výroby

Několik let se pánové Jenkins a Gibbs snažili dostat svůj obojživelný projekt do výroby. Nyní se to podařilo, Aquada bude ke koupi.

Gibbs Aquada v sobě spojuje motorový člun, který se může velmi lehce přeměnit a zařadit se do běžného provozu jako vozidlo. A to i přesto, že spodní část podvozku bude budit nemalou pozornost.

Vrchní díl karosérie tohoto „poločlunu“ je velmi podobný malému sporťáku Mazda MX-5, který autorům posloužil jako vzor. Třímístný interiér se sice podobá více člunu, než autu, ale to nevadí, protože hlavní odbytiště vidí autoři u armády.

V armádní verzi ponese tato auto-loď název Aquaski a její výrobu bude mít na starost společnost Gibbs Technologies, která bude spolupracovat se slavným Lockheed Martin.

I když se to nemusí zdát, vývoj tohoto obojživelníku stál více než 100 milionu dolarů (přes 2,2 mld. Kč) a jeden milion vývojových hodin. V každém případě se to vyplatilo, protože zakázky se jen hrnou. Jako důkaz každodenní použitelnosti „vůz” před nedávnem pokořil i kanál La Manche. Pracovat ve Francii bude pro Angličany konečně snadné...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Gibbs Aquada

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků