Gibbs Aquada: obojživelník se dočká výroby

Několik let se pánové Jenkins a Gibbs snažili dostat svůj obojživelný projekt do výroby. Nyní se to podařilo, Aquada bude ke koupi.

Gibbs Aquada v sobě spojuje motorový člun, který se může velmi lehce přeměnit a zařadit se do běžného provozu jako vozidlo. A to i přesto, že spodní část podvozku bude budit nemalou pozornost.

Vrchní díl karosérie tohoto „poločlunu“ je velmi podobný malému sporťáku Mazda MX-5, který autorům posloužil jako vzor. Třímístný interiér se sice podobá více člunu, než autu, ale to nevadí, protože hlavní odbytiště vidí autoři u armády.

V armádní verzi ponese tato auto-loď název Aquaski a její výrobu bude mít na starost společnost Gibbs Technologies, která bude spolupracovat se slavným Lockheed Martin.

I když se to nemusí zdát, vývoj tohoto obojživelníku stál více než 100 milionu dolarů (přes 2,2 mld. Kč) a jeden milion vývojových hodin. V každém případě se to vyplatilo, protože zakázky se jen hrnou. Jako důkaz každodenní použitelnosti „vůz” před nedávnem pokořil i kanál La Manche. Pracovat ve Francii bude pro Angličany konečně snadné...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Gibbs Aquada

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků