Gibbs Aquada: obojživelník se dočká výroby

Několik let se pánové Jenkins a Gibbs snažili dostat svůj obojživelný projekt do výroby. Nyní se to podařilo, Aquada bude ke koupi.

Gibbs Aquada v sobě spojuje motorový člun, který se může velmi lehce přeměnit a zařadit se do běžného provozu jako vozidlo. A to i přesto, že spodní část podvozku bude budit nemalou pozornost.

Vrchní díl karosérie tohoto „poločlunu“ je velmi podobný malému sporťáku Mazda MX-5, který autorům posloužil jako vzor. Třímístný interiér se sice podobá více člunu, než autu, ale to nevadí, protože hlavní odbytiště vidí autoři u armády.

V armádní verzi ponese tato auto-loď název Aquaski a její výrobu bude mít na starost společnost Gibbs Technologies, která bude spolupracovat se slavným Lockheed Martin.

I když se to nemusí zdát, vývoj tohoto obojživelníku stál více než 100 milionu dolarů (přes 2,2 mld. Kč) a jeden milion vývojových hodin. V každém případě se to vyplatilo, protože zakázky se jen hrnou. Jako důkaz každodenní použitelnosti „vůz” před nedávnem pokořil i kanál La Manche. Pracovat ve Francii bude pro Angličany konečně snadné...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Gibbs Aquada

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků