Genesis zezelená. Bude uvádět na trh jen elektromobily a chce nabízet létající taxíky

Korejská automobilka hodlá od roku 2025 uvádět pouze elektromobily. V roce 2030 pak chce nabízet osm bezemisních modelů a o pět let později být uhlíkově neutrální.

K naplnění tohoto cíle chce Genesis využít nejen bateriové modely, ale také vodíkové. Věří, že technika ve formě lepších baterií a účinnějších elektromotorů zajistí, že budou mít jeho vozy úspěch.

Pro rok 2030 plánuje prodeje 400.000 vozů ročně. Začátkem bezemisní budoucnosti je pro značku nový model GV60 – první v jejím portfoliu s výhradně bateriovým pohonem.

Elektrický Genesis GV60 na dalších fotkách. Bílá mu sluší, techniku zatím neodhalil

Elektrický Genesis GV60 na dalších fotkách. Bílá mu sluší, techniku zatím neodhalil

Přesnější informace k této novince automobilka zatím nezveřejnila, ale půjde o sesterský vůz Hyundaie Ioniq 5 a Kii EV6. V prezentaci, kterou automobilka oznámila své plány na ekologickou budoucnost, si nechala na konec ještě jednu zajímavost – osobní leteckou dopravu na krátké vzdálenosti, která bude integrována do systému poskytování služeb zákazníkům. V budoucnu tak z auta možná budete moci přestoupit do futuristického aerotaxi.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků