Genesis ukazuje vizionářský kabriolet rodiny X. Stane se předlohou pro sériové modely

Genesis před autosalonem v Los Angeles prezentuje budoucnost svých modelů úchvatným kabrioletem. Řidiči má přinést nový rozměr požitku z jízdy.

Genesis pokračuje v rozšiřování koncepční rodiny X dalším prototypem. Ten slouží k prezentaci designového směru značky „Athletic Elegance“ patrném na již současných modelech. Studie však ukazují, jakým směrem se bude dále ubírat. Smyslem je nabídnout vysoce komfortní automobily, které si budou zákazníci kupovat nejen pro vyjádření společenského postavení, ale také pro vzrušující zážitky z řízení.

Nejnovějším počinem je otevřený prototyp X Convertible Concept navazující na letos představené kupé X Speedium a X Concept z roku 2021. Elegantní karoserii definuje dlouhá kapota s malým převisem a hladké plochy, jejichž profil je zvýrazněn řadou hlubokých rýh. Nejvýraznější je křivka táhnoucí se od kapoty, pod spodní hranou oken, až k integrovanému spoileru. Ten má uprostřed netradiční výkroj do písmene V.

Světla konceptu tvoří dvojice horizontálních LED pásků zasahujících až do boků karoserie. Uspořádání předního osvětlení zároveň vytváří obrys masky Crest Grille vídanou na sériových modelech. Otvory ve spodní části nárazníku vedou chladný vzduch k hnacímu ústrojí.

Celkově hodnotný dojem dotvářejí složitě tvarovaná kola G-Matrix s kovaným designem a pevná skládací střecha. Tu tvoří bytelný rám s prosklenými plochami pro mimořádný zážitek z jízdy v noci. Ergonomie interiéru staví řidiče do centra dění, protože právě na něj směřují všechny ovládací prvky včetně těch na středovém panelu. S ohledem na vysokou míru digitalizace zde najdete výhradně obrazovky a dotykové plochy. Smysl pro ekologickou výrobu dává najevo čalounění z recyklované vlněné tkaniny a kůže. Dominantní modrý odstín Giwa Navy doplňují detaily v provedení Dancheong Orange. Nechybí ani prémiová audiosoustava od Guk-il Yu.

Diskuze (4) Další článek: V Česku je prodej prototyp slovenské superčtyřkolky. Na podvozku z Audi R8 V10 umí jet až 300 km/h

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,