Genesis odhaluje své první SUV. GV80 nabídne pohodlí limuzíny a silné motory

Luxusní značka Hyundaie už také vstupuje do kategorie SUV, a to samozřejmě s honosnou úrovní komfortu jako u své limuzíny.

Novinka Genesis GV80 bude jasným krokem luxusní odnože automobilky Hyundai do kategorie velkých SUV. S největším zaměřením na americký a domácí jihokorejský trh se GV80 odhaluje v produkční specifikaci na prvních renderech. S velkou přední maskou si SUV bere velkou inspiraci v modernizované limuzíně G90.

Genesis představil vizi městského vozítka. Přístup k zavazadlům řeší netradičně

Genesis představil vizi městského vozítka. Přístup k zavazadlům řeší netradičně

GV80 bude přitom chtít zajistit stejnou úroveň komfortu jako zmíněná limuzína. S prvním pohledem do interiéru lze vidět velká pohodlná křesla, vcelku jednoduchou palubní desku a široký středový tunel. Nahoře uprostřed se tyčí širokoúhlý displej infotainmentu, před řidičem je digitální přístrojový štít a volant je elegantně dvouramenný.

Na povrch se již dostávají také informace o motorizacích GV80. Hlavní zprávou je nový naftový řadový šestiválec, který v paletě Genesisu nahradí starší třílitrový V6. Očekáván je výkon 205 kW (279 koní) a točivý moment 590 N.m. S motorem bude pracovat osmistupňová automatická převodovka.

Bývalý šéf českého Hyundaie našel práci u Babiše. U Benešova prodává traktory

Bývalý šéf českého Hyundaie našel práci u Babiše. U Benešova prodává traktory

Pod kapotu by se ovšem měl dostat i přeplňovaný benzinový čtyřválec o objemu 2,5 litru, výkonu 221 kW (300 koní) a točivém momentu 422 N.m, zatímco vrcholem bude rovněž nový benzinový, přeplňovaný V6 o objemu 3,5 litru, výkonu 276 kW (375 koní) a točivém momentu 530 N.m.

Data uvedení do prodeje na vybraných trzích zatím Genesis nepotvrzuje, ale je pravděpodobné, že v USA se živé premiéry dočkají v dubnu na autosalonu v New Yorku.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 38 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků