Genesis odhaluje své první SUV. GV80 nabídne pohodlí limuzíny a silné motory

Luxusní značka Hyundaie už také vstupuje do kategorie SUV, a to samozřejmě s honosnou úrovní komfortu jako u své limuzíny.

Novinka Genesis GV80 bude jasným krokem luxusní odnože automobilky Hyundai do kategorie velkých SUV. S největším zaměřením na americký a domácí jihokorejský trh se GV80 odhaluje v produkční specifikaci na prvních renderech. S velkou přední maskou si SUV bere velkou inspiraci v modernizované limuzíně G90.

Genesis představil vizi městského vozítka. Přístup k zavazadlům řeší netradičně

Genesis představil vizi městského vozítka. Přístup k zavazadlům řeší netradičně

GV80 bude přitom chtít zajistit stejnou úroveň komfortu jako zmíněná limuzína. S prvním pohledem do interiéru lze vidět velká pohodlná křesla, vcelku jednoduchou palubní desku a široký středový tunel. Nahoře uprostřed se tyčí širokoúhlý displej infotainmentu, před řidičem je digitální přístrojový štít a volant je elegantně dvouramenný.

Na povrch se již dostávají také informace o motorizacích GV80. Hlavní zprávou je nový naftový řadový šestiválec, který v paletě Genesisu nahradí starší třílitrový V6. Očekáván je výkon 205 kW (279 koní) a točivý moment 590 N.m. S motorem bude pracovat osmistupňová automatická převodovka.

Bývalý šéf českého Hyundaie našel práci u Babiše. U Benešova prodává traktory

Bývalý šéf českého Hyundaie našel práci u Babiše. U Benešova prodává traktory

Pod kapotu by se ovšem měl dostat i přeplňovaný benzinový čtyřválec o objemu 2,5 litru, výkonu 221 kW (300 koní) a točivém momentu 422 N.m, zatímco vrcholem bude rovněž nový benzinový, přeplňovaný V6 o objemu 3,5 litru, výkonu 276 kW (375 koní) a točivém momentu 530 N.m.

Data uvedení do prodeje na vybraných trzích zatím Genesis nepotvrzuje, ale je pravděpodobné, že v USA se živé premiéry dočkají v dubnu na autosalonu v New Yorku.

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

25.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 15 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků