Genesis odhaluje novinku GV70. Může pohledné SUV zaujmout na trhu Evropy?

Po fotkách maskovaného prototypu se nám již nové korejské SUV naplno odhaluje, tedy alespoň po stránce designu.

Na konci září vedení Genesis potvrdilo, že tato luxusní odnož Hyundaie oficiálně zamíří na trh Evropy. Společně s těmito slovy pak značka lákala i na nové menší SUV GV70, které by mohlo právě na starém kontinentu vzbudit slušný poprask. Maskování je sice nyní pryč, o plnohodnotnou premiéru však stále nejde.

Možný rival například Audi Q5 tedy zatím láká především na svůj vzhled, který přebírá od ostatních nových modelů značky, a především většího SUV GV80. Typický je i vskutku široký postoj a dosti sportovní vzhled se splývající linií střechy, nehledě na zvolenou úroveň výbavy – na fotkách se model ukazuje ve dvou specifikacích.

Genesis G70 prošel modernizací. Pohledný rival BMW 3 se údajně chystá do Evropy

Genesis G70 prošel modernizací. Pohledný rival BMW 3 se údajně chystá do Evropy

Uvnitř Genesis také pokračuje se zavedenou architekturou ostatních modelů a především pocitem luxusu a komfortu. Kožené čalounění se objevuje na celé palubní desce, nahoře trčí do prostoru širokoúhlý 14,5palcový displej infotainmentu a celkově působí interiér jednoduše a minimalisticky. V ovládacích prvcích se misí dotykové plochy, otočné voliče i fyzická tlačítka.

Techniku tedy zatím GV70 neodhaluje, lze ovšem čekat obdobný základ jako u sedanu G70, takže třeba dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec nebo 2,2litrový turbodiesel, kdežto vrcholem by mohl být 3,3litrový twin-turbo šestiválec. Těžko ale zprvu odhadovat, s jakými jednotkami vůbec modely Genesis dorazí do emisními normami přísné Evropy.

Hyundai představil svůj nejmenší elektromobil. Určitě ale není pro každého

Hyundai představil svůj nejmenší elektromobil. Určitě ale není pro každého

Kdy máme příchod modelů této značky na starém kontinentu očekávat, to zatím není upřesněno, stejně jako nevíme, se kterými vozy Genesis prodej započne. Už nyní má ale slušnou nabídku včetně zmíněného SUV GV80, vlajkové limuzíny G90 nebo sedanu G80 se splývající zádí.

O možném příchodu do Česka je zatím brzo mluvit. Předpokládá se totiž, že Genesis své modely nejprve uvede pouze na malém počtu vybraných trhů a v závislosti na úspěchu bude postupně své působení v Evropě rozšiřovat.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků