Genesis nás láká na nový koncept. Blíží se sériová verze kupé Essentia?

Na představu elegantního elektrického kupé nás luxusní divize Hyundai vábila už před třemi lety. Nyní se zdá, že by se mohla vydat na silnice.

V roce 2018 značka Genesis, nabízející hlavně na americkém trhu luxusní sedany a SUV, představila koncept Essentia. Futuristické GT se mohlo chlubit dlouhou kapotou, elegantně zpracovanou kabinou a bohatým prosklením, jedním z jeho hlavních designových prvků pak byla světla tvořená dvěma diodovými pásy, táhnoucími se z přídě až na přední blatníky.

Genesis GV70 vám přečte otisk prstu. Urychlí tak placení za palivo či parkování

Genesis GV70 vám přečte otisk prstu. Urychlí tak placení za palivo či parkování

Nyní značka představuje malou ochutnávku nového konceptu, jehož premiéra proběhne již za několik dní. Video nic podstatného neprozrazuje, až na pár drobností. Opět se zde objevují výrazné diodové pásy, dále pak kousek interiéru s voličem řazení, který se poněkud liší od showcaru Essentia.

Nový Genesis G80 je důkazem, že Korejci umějí nádherná auta. A to nejen zvenku!

Nový Genesis G80 je důkazem, že Korejci umějí nádherná auta. A to nejen zvenku!

Na jeho finální podobu si sice musíme ještě chvíli počkat, nicméně již v roce 2018 si značka zaregistrovala několik označení, z kterých vyplývá, že to s grand tourery myslí vážně. Zatím co jeho stávající sedany nesou název G70, G80 a G90 a SUV se jmenují GV70 a GV80, Genesis má v záloze také značení GT70, GT80 a GT90. Nový koncept by mohl být předzvěstí jednoho z nich.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

včera | Stanislav Kolman | 4 příspěvky
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line: Bejby nebude sedět v koutě!

Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line

Městskou krabičku se sportovním vzhledem asi nebudou všichni brát úplně vážně. V Hyundai i10 se 100koňovým přeplňovaným motorem se však skrývá víc, než se na první pohled zdá.

7.  5.  2021 | Jan Mička