General Motors zrychluje vývoj hybridů

Koncern General Motors začíná brát vývoj hybridních agregátů skutečně vážně. Představitelé společnosti oznámili, že založili novou divizi, která bude mít na starosti vývoj alternativních pohonných agregátů. Pracovní skupiny budou rozmístněny do nových středisek v Severní Americe, Německu a Číně.

Organizace se bude zaměřovat na rozšiřování a testování technologie E-Flex, stejně jako na klasické hybridní agregáty kombinující zážehové motory s těmi elektrickými. V současnosti se pracuje zejména na nových plug-in hybridech používajících úspornou technologii E-Flex, která by měla být implementována do modelů Silverado, Tahoe a další generaci Malibu.

Poté, co byl koncern ostře zkritizován „ekologickými nadšenci“ za pasivitu při vývoji ekologických motorů, se GM dal v tomto směru zřejmě skutečně do práce. Uvidíme, jaké jejich snaha přinese konkrétní výsledky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků