General Motors zrychluje vývoj hybridů

Koncern General Motors začíná brát vývoj hybridních agregátů skutečně vážně. Představitelé společnosti oznámili, že založili novou divizi, která bude mít na starosti vývoj alternativních pohonných agregátů. Pracovní skupiny budou rozmístněny do nových středisek v Severní Americe, Německu a Číně.

Organizace se bude zaměřovat na rozšiřování a testování technologie E-Flex, stejně jako na klasické hybridní agregáty kombinující zážehové motory s těmi elektrickými. V současnosti se pracuje zejména na nových plug-in hybridech používajících úspornou technologii E-Flex, která by měla být implementována do modelů Silverado, Tahoe a další generaci Malibu.

Poté, co byl koncern ostře zkritizován „ekologickými nadšenci“ za pasivitu při vývoji ekologických motorů, se GM dal v tomto směru zřejmě skutečně do práce. Uvidíme, jaké jejich snaha přinese konkrétní výsledky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků