General Motors v Evropě také na hybridy nevsadí

Sotva oznámila automobilka Ford, že se v dohledné době do Evropy s hybridními vozy nechystá (celá zpráva), přichází vedení koncernu General Motors s podobnou zprávou.

Koncern General Motors a jeho evropské automobilky, mezi kterými vládne Opel, se budou soustředit na vývoj velmi účinných naftových motorů, eventuelně velmi jednoduchých hybridních systémů. GM každopádně nepočítá s tím, že by v blízké době zahájil prodeje vozů s plnohodnotným hybridním systémem.

Co si ovšem představit pod pojmem „mikro a mini hybrid“ zatím netušíme. Zřejmě tak půjde o využití jen části současných hybridních systémů, což povede ke snížení spotřeby.

Hlavním důvodem je to, že evropští zákazníci prostě o hybridy prozatím nestojí. Evropě vládne „čistá a ekologická“ nafta a tu jen stěží vytlačí poměrně neznámá technologie, o které většina běžných zákazníků neví vůbec nic.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků