General Motors v Evropě také na hybridy nevsadí

Sotva oznámila automobilka Ford, že se v dohledné době do Evropy s hybridními vozy nechystá (celá zpráva), přichází vedení koncernu General Motors s podobnou zprávou.

Koncern General Motors a jeho evropské automobilky, mezi kterými vládne Opel, se budou soustředit na vývoj velmi účinných naftových motorů, eventuelně velmi jednoduchých hybridních systémů. GM každopádně nepočítá s tím, že by v blízké době zahájil prodeje vozů s plnohodnotným hybridním systémem.

Co si ovšem představit pod pojmem „mikro a mini hybrid“ zatím netušíme. Zřejmě tak půjde o využití jen části současných hybridních systémů, což povede ke snížení spotřeby.

Hlavním důvodem je to, že evropští zákazníci prostě o hybridy prozatím nestojí. Evropě vládne „čistá a ekologická“ nafta a tu jen stěží vytlačí poměrně neznámá technologie, o které většina běžných zákazníků neví vůbec nic.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků