General Motors si utahuje opasek a bude propouštět

Největší výrobce vozů na světě, General Motors, doplatil na růst nákladů a v posledním odbobí vykázal rekordní ztráty ve výši 1,6 mld dolarů (cca 40 mld korun). General Motors, který v této chvíli zaměstnává téměř 320 000 lidí, tak sáhnul k opatření, které je pro zaměstnance to nejhorší. Rozhodl se propustit minimálně 25 000 zaměstnanců a dále se hodlá dohodnout s odbory na snížení nákladů na zdravotní péči. Tato poměrně drastická opatření mají ovšem u odborů podporu, protože pokud se mají zachovat ostatní pracovní místa, je třeba jiná obětovat. Redukce nákladů má odvrátit zrychlující se tempo růstu ztráty a zápornou bilanci má převést do kladné. Zda toto opatření bude jediné a bude dostačovat k návratu k zisku se uvidí v příštích měsících a létech. Ovšem v dnešní době, kdy trh s automobily stagnuje a chvílemi i klesá, to bude mít GM složité.
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků