General Motors si utahuje opasek a bude propouštět

Největší výrobce vozů na světě, General Motors, doplatil na růst nákladů a v posledním odbobí vykázal rekordní ztráty ve výši 1,6 mld dolarů (cca 40 mld korun). General Motors, který v této chvíli zaměstnává téměř 320 000 lidí, tak sáhnul k opatření, které je pro zaměstnance to nejhorší. Rozhodl se propustit minimálně 25 000 zaměstnanců a dále se hodlá dohodnout s odbory na snížení nákladů na zdravotní péči. Tato poměrně drastická opatření mají ovšem u odborů podporu, protože pokud se mají zachovat ostatní pracovní místa, je třeba jiná obětovat. Redukce nákladů má odvrátit zrychlující se tempo růstu ztráty a zápornou bilanci má převést do kladné. Zda toto opatření bude jediné a bude dostačovat k návratu k zisku se uvidí v příštích měsících a létech. Ovšem v dnešní době, kdy trh s automobily stagnuje a chvílemi i klesá, to bude mít GM složité.
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků