General Motors si utahuje opasek a bude propouštět

Největší výrobce vozů na světě, General Motors, doplatil na růst nákladů a v posledním odbobí vykázal rekordní ztráty ve výši 1,6 mld dolarů (cca 40 mld korun). General Motors, který v této chvíli zaměstnává téměř 320 000 lidí, tak sáhnul k opatření, které je pro zaměstnance to nejhorší. Rozhodl se propustit minimálně 25 000 zaměstnanců a dále se hodlá dohodnout s odbory na snížení nákladů na zdravotní péči. Tato poměrně drastická opatření mají ovšem u odborů podporu, protože pokud se mají zachovat ostatní pracovní místa, je třeba jiná obětovat. Redukce nákladů má odvrátit zrychlující se tempo růstu ztráty a zápornou bilanci má převést do kladné. Zda toto opatření bude jediné a bude dostačovat k návratu k zisku se uvidí v příštích měsících a létech. Ovšem v dnešní době, kdy trh s automobily stagnuje a chvílemi i klesá, to bude mít GM složité.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků