General Motors si utahuje opasek a bude propouštět

Největší výrobce vozů na světě, General Motors, doplatil na růst nákladů a v posledním odbobí vykázal rekordní ztráty ve výši 1,6 mld dolarů (cca 40 mld korun). General Motors, který v této chvíli zaměstnává téměř 320 000 lidí, tak sáhnul k opatření, které je pro zaměstnance to nejhorší. Rozhodl se propustit minimálně 25 000 zaměstnanců a dále se hodlá dohodnout s odbory na snížení nákladů na zdravotní péči. Tato poměrně drastická opatření mají ovšem u odborů podporu, protože pokud se mají zachovat ostatní pracovní místa, je třeba jiná obětovat. Redukce nákladů má odvrátit zrychlující se tempo růstu ztráty a zápornou bilanci má převést do kladné. Zda toto opatření bude jediné a bude dostačovat k návratu k zisku se uvidí v příštích měsících a létech. Ovšem v dnešní době, kdy trh s automobily stagnuje a chvílemi i klesá, to bude mít GM složité.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků