General Motors s rekordní ztrátou 680 mld. korun

Americký koncern General Motors oznámil, že za loňský rok hospodařil se ztrátou ve výši zhruba šedesáti procent českého státního rozpočtu. Ztráta totiž dosáhla 38,7 mld. dolarů (přibližně 684 mld. korun).

Na nejvyšší ztrátě v historii automobilového průmyslu se podepsaly hlavně vysoké daňové poplatky a mimořádné nákladové položky. Bez nich by ztráta dosáhla „jen” 23 mil. dolarů, tedy okolo 400 mil. korun.

Celkově však hospodaření koncernu nebylo zrovna nejlepší. Po zisku 22 mld. dolarů v roce 2006 se totiž provozně propadl do ztráty. Navíc klesly i tržby z předloňských 206 mld. dolarů na loňských 181 mld. dolarů. Každopádně divize automobilů naopak zaznamenala výrazný nárůst tržeb a zisku.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků