General Motors s rekordní ztrátou 680 mld. korun

Americký koncern General Motors oznámil, že za loňský rok hospodařil se ztrátou ve výši zhruba šedesáti procent českého státního rozpočtu. Ztráta totiž dosáhla 38,7 mld. dolarů (přibližně 684 mld. korun).

Na nejvyšší ztrátě v historii automobilového průmyslu se podepsaly hlavně vysoké daňové poplatky a mimořádné nákladové položky. Bez nich by ztráta dosáhla „jen” 23 mil. dolarů, tedy okolo 400 mil. korun.

Celkově však hospodaření koncernu nebylo zrovna nejlepší. Po zisku 22 mld. dolarů v roce 2006 se totiž provozně propadl do ztráty. Navíc klesly i tržby z předloňských 206 mld. dolarů na loňských 181 mld. dolarů. Každopádně divize automobilů naopak zaznamenala výrazný nárůst tržeb a zisku.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků