General Motors s rekordní ztrátou 680 mld. korun

Americký koncern General Motors oznámil, že za loňský rok hospodařil se ztrátou ve výši zhruba šedesáti procent českého státního rozpočtu. Ztráta totiž dosáhla 38,7 mld. dolarů (přibližně 684 mld. korun).

Na nejvyšší ztrátě v historii automobilového průmyslu se podepsaly hlavně vysoké daňové poplatky a mimořádné nákladové položky. Bez nich by ztráta dosáhla „jen” 23 mil. dolarů, tedy okolo 400 mil. korun.

Celkově však hospodaření koncernu nebylo zrovna nejlepší. Po zisku 22 mld. dolarů v roce 2006 se totiž provozně propadl do ztráty. Navíc klesly i tržby z předloňských 206 mld. dolarů na loňských 181 mld. dolarů. Každopádně divize automobilů naopak zaznamenala výrazný nárůst tržeb a zisku.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 60 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků