General Motors prodal svou finanční divizi za 14 mld. dolarů

Americký koncern se definitivně dohodl s konsorciem v čele se společností Cerberus Capital Management na prodeji 51procentního podílů ve své finanční divizi General Motors Acceptance Corp. Cena za tento balík akcií byla stanovena na 14 mld. dolarů (přibližně 340 mld. Kč). Celý obchod by měl být dokončen do konce letošního roku. General Motors tímto získá nemalé finance, kterými hodlá pokrýt část ztrát a také je hodlá využít pro investice, které mají v budoucnu zajistit zisk ve firmě. Důležitým faktem je i to, že GM se dostane k hotovým penězům, které nyní tak nutně potřebuje. Na druhou stranu je tato částka jen o něco vyšší, než loňská ztráta 10,6 mld. dolarů za celý koncern.

General Motors si od tohoto obchodu slibuje poměrně dost, ve spojení s restrukturalizací celého koncernu, uzavření mnoha výrobních závodů, propuštění desetiny zaměstnanců a přesunutí výroby některých značek do levnějších míst, se má začít obracet ekonomická situace. Zda se to koncernu GM skutečně povede, uvidíme nejdříve okolo roku 2010, kdy by se měly projevit všechna nynější opatření.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků