General Motors prodal svou finanční divizi za 14 mld. dolarů

Americký koncern se definitivně dohodl s konsorciem v čele se společností Cerberus Capital Management na prodeji 51procentního podílů ve své finanční divizi General Motors Acceptance Corp. Cena za tento balík akcií byla stanovena na 14 mld. dolarů (přibližně 340 mld. Kč). Celý obchod by měl být dokončen do konce letošního roku. General Motors tímto získá nemalé finance, kterými hodlá pokrýt část ztrát a také je hodlá využít pro investice, které mají v budoucnu zajistit zisk ve firmě. Důležitým faktem je i to, že GM se dostane k hotovým penězům, které nyní tak nutně potřebuje. Na druhou stranu je tato částka jen o něco vyšší, než loňská ztráta 10,6 mld. dolarů za celý koncern.

General Motors si od tohoto obchodu slibuje poměrně dost, ve spojení s restrukturalizací celého koncernu, uzavření mnoha výrobních závodů, propuštění desetiny zaměstnanců a přesunutí výroby některých značek do levnějších míst, se má začít obracet ekonomická situace. Zda se to koncernu GM skutečně povede, uvidíme nejdříve okolo roku 2010, kdy by se měly projevit všechna nynější opatření.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků