General Motors prodal svou finanční divizi za 14 mld. dolarů

Americký koncern se definitivně dohodl s konsorciem v čele se společností Cerberus Capital Management na prodeji 51procentního podílů ve své finanční divizi General Motors Acceptance Corp. Cena za tento balík akcií byla stanovena na 14 mld. dolarů (přibližně 340 mld. Kč). Celý obchod by měl být dokončen do konce letošního roku. General Motors tímto získá nemalé finance, kterými hodlá pokrýt část ztrát a také je hodlá využít pro investice, které mají v budoucnu zajistit zisk ve firmě. Důležitým faktem je i to, že GM se dostane k hotovým penězům, které nyní tak nutně potřebuje. Na druhou stranu je tato částka jen o něco vyšší, než loňská ztráta 10,6 mld. dolarů za celý koncern.

General Motors si od tohoto obchodu slibuje poměrně dost, ve spojení s restrukturalizací celého koncernu, uzavření mnoha výrobních závodů, propuštění desetiny zaměstnanců a přesunutí výroby některých značek do levnějších míst, se má začít obracet ekonomická situace. Zda se to koncernu GM skutečně povede, uvidíme nejdříve okolo roku 2010, kdy by se měly projevit všechna nynější opatření.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky