General Motors oprášil kultovní motor ZL-1 V8

Americký koncern General Motors na počátku příštího roku dopřeje fanouškům americké klasiky opravdovou radost. Po čtyřiceti letech přijde opět s motorem ZL-1 V8, který se světu ukázal v šedesátých letech minulého století a nabízel velmi vysoký výkon. Ten byl určen pro pár modeů Camaro a Corvette a tyto modely s tímto motorem patří na sběratelském trhu k nejdražším a nejcennějším.

Ale zpět k současnosti. Nový big-block motor o objemu 7 litrů s osmi válci nabídne výkon 430 koní a točivý moment 610 Nm. Postaveno bude jen 427 kusů a GM plánuje tyto motory prodávat za 20 000 dolarů, tedy něco pod 400 tis. Kč.

Stejně jako klasika bude i nový motor vybaven čtyřmi karburátory. Postaven bude starou obráběcí technologií a bude doslova celohliníkový. Proti svému předchůdci nabídne ovšem více modernosti, lepší emise a další. Ovšem podstata klasiky zůstane zachována.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motor ZL-1 V8 od GM

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků