General Motors oprášil kultovní motor ZL-1 V8

Americký koncern General Motors na počátku příštího roku dopřeje fanouškům americké klasiky opravdovou radost. Po čtyřiceti letech přijde opět s motorem ZL-1 V8, který se světu ukázal v šedesátých letech minulého století a nabízel velmi vysoký výkon. Ten byl určen pro pár modeů Camaro a Corvette a tyto modely s tímto motorem patří na sběratelském trhu k nejdražším a nejcennějším.

Ale zpět k současnosti. Nový big-block motor o objemu 7 litrů s osmi válci nabídne výkon 430 koní a točivý moment 610 Nm. Postaveno bude jen 427 kusů a GM plánuje tyto motory prodávat za 20 000 dolarů, tedy něco pod 400 tis. Kč.

Stejně jako klasika bude i nový motor vybaven čtyřmi karburátory. Postaven bude starou obráběcí technologií a bude doslova celohliníkový. Proti svému předchůdci nabídne ovšem více modernosti, lepší emise a další. Ovšem podstata klasiky zůstane zachována.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motor ZL-1 V8 od GM

 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků