General Motors ohlásil masívní propouštění a další úspory

Ještě stále největší světový výrobce osobních vozů, americký koncern General Motors, ohlásil, že během následujících dvou let zruší okolo 30 000 pracovních míst, což je necelých 10% z celkového počtu 325 000 zaměstnanců, které ve světě má. Zástupci GM dále uvedli, že omezí výrobu ve 12 závodech a sníží výrobu o milion vozů ročně. GM chce totiž snížit náklady o 7 mld. USD ročně. Další úspora, okolo 3 mld. USD, vyjde z dohody s odboráři o snížení nákladů na zdravotní péči.

General Motors k tomuto kroku dohnala dlouhodobá ztráta a také ztráta pozic na americkém trhu, kde přesto, že je světovou jedničkou a produkuje obrovské množství modelů, ztrácí podíl a v dnešní době ovládá jen okolo 25% trhu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky