General Motors ohlásil masívní propouštění a další úspory

Ještě stále největší světový výrobce osobních vozů, americký koncern General Motors, ohlásil, že během následujících dvou let zruší okolo 30 000 pracovních míst, což je necelých 10% z celkového počtu 325 000 zaměstnanců, které ve světě má. Zástupci GM dále uvedli, že omezí výrobu ve 12 závodech a sníží výrobu o milion vozů ročně. GM chce totiž snížit náklady o 7 mld. USD ročně. Další úspora, okolo 3 mld. USD, vyjde z dohody s odboráři o snížení nákladů na zdravotní péči.

General Motors k tomuto kroku dohnala dlouhodobá ztráta a také ztráta pozic na americkém trhu, kde přesto, že je světovou jedničkou a produkuje obrovské množství modelů, ztrácí podíl a v dnešní době ovládá jen okolo 25% trhu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků