General Motors: o práci přijde v Evropě 12 tisíc lidí

Včerejší krátká zpráva o možnosti uzavření Opelu má další pokračování. Americký koncern General Motors, do jehož portfolia Opel patří, bude v následujících cca dvou letech nucen v Evropě (Opel, Vauxhall, Saab) propustit dvanáct tisíc lidí, čímž ušetří na nákladech půl miliardy eur ročně. Prozatím tedy není aktuální možnost, že by General Motors německý Opel zcela odřízl.

Koncern měl na evropském trhu za poslední čtyři roky ztrátu tři miliardy eur, přitom jen Opel měl loni ztrátu 380 milionů eur; naposledy byl v zisku před pěti lety. V Evropě GM zaměstnává celkem 62 tisíc lidí, z toho v německém Opelu 32 tisíc - ten je údajně přezaměstnaný. V rámci restrukturalizace se bude i šetřit provozem, takže je pravděpodobné, že se Saab 9-3 a Opel Vectra budou vyrábět v téže továrně; buď v německém Rüsselheimu nebo ve švédském Trollhättanu.

Poznámka: Některé zdroje hovoří o 12 tisících (iDnes), jiné zase o deseti (Reuters Uk).

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků