General Motors: o práci přijde v Evropě 12 tisíc lidí

Včerejší krátká zpráva o možnosti uzavření Opelu má další pokračování. Americký koncern General Motors, do jehož portfolia Opel patří, bude v následujících cca dvou letech nucen v Evropě (Opel, Vauxhall, Saab) propustit dvanáct tisíc lidí, čímž ušetří na nákladech půl miliardy eur ročně. Prozatím tedy není aktuální možnost, že by General Motors německý Opel zcela odřízl.

Koncern měl na evropském trhu za poslední čtyři roky ztrátu tři miliardy eur, přitom jen Opel měl loni ztrátu 380 milionů eur; naposledy byl v zisku před pěti lety. V Evropě GM zaměstnává celkem 62 tisíc lidí, z toho v německém Opelu 32 tisíc - ten je údajně přezaměstnaný. V rámci restrukturalizace se bude i šetřit provozem, takže je pravděpodobné, že se Saab 9-3 a Opel Vectra budou vyrábět v téže továrně; buď v německém Rüsselheimu nebo ve švédském Trollhättanu.

Poznámka: Některé zdroje hovoří o 12 tisících (iDnes), jiné zase o deseti (Reuters Uk).

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků