General Motors: o práci přijde v Evropě 12 tisíc lidí

Včerejší krátká zpráva o možnosti uzavření Opelu má další pokračování. Americký koncern General Motors, do jehož portfolia Opel patří, bude v následujících cca dvou letech nucen v Evropě (Opel, Vauxhall, Saab) propustit dvanáct tisíc lidí, čímž ušetří na nákladech půl miliardy eur ročně. Prozatím tedy není aktuální možnost, že by General Motors německý Opel zcela odřízl.

Koncern měl na evropském trhu za poslední čtyři roky ztrátu tři miliardy eur, přitom jen Opel měl loni ztrátu 380 milionů eur; naposledy byl v zisku před pěti lety. V Evropě GM zaměstnává celkem 62 tisíc lidí, z toho v německém Opelu 32 tisíc - ten je údajně přezaměstnaný. V rámci restrukturalizace se bude i šetřit provozem, takže je pravděpodobné, že se Saab 9-3 a Opel Vectra budou vyrábět v téže továrně; buď v německém Rüsselheimu nebo ve švédském Trollhättanu.

Poznámka: Některé zdroje hovoří o 12 tisících (iDnes), jiné zase o deseti (Reuters Uk).

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků