General Motors musí upravit velké turbodiesely kvůli emisím

Koncern General Motors je nucen díky stále přísnějším normám v USA upravit své velké osmiválcové turbodiesely pro velké offroady, MPV, střední a velké nákladní automobily. V opačném případě by jim hrozilo, že do dvou let by jich musel GM v některých amerických státech stáhnout z prodejů.

Jde především o osmiválec Duramax o objemu 4,5 a 6,6 litru, které určiě dostanou filtry pevných částic a pracuje se také na nové řídící jednotce a katalyzátorech. Po úspěšných úpravách by tak měly motory splňovat americké emisní normy Tier 2 Bin 5 a LEV 2. Ty vstoupí do platnosti v roce 2010.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků