General Motors Europe připravuje výrobu příští generace kompaktních modelů

Představitelé společnosti General Motors Europe oznámili lokality pro výrobu kompaktních modelů příští generace. Byla vybrána čtyři výrobní centra: Ellesmere Port (Velká Británie), Bochum (Německo), Trollhättan (Švédsko) a Gliwice (Polsko).

V souvislosti s plánovanou generační obměnou současných modelů Astra začátkem roku 2010 hodlá GM investovat do těchto výrobních lokalit asi 3,1 miliardy EUR, což by mělo zvýšit jejich produktivitu o 30 procent.

Za horizontem roku 2010 se již nepočítá s výrobou kompaktních modelů v belgických Antverpách - s uzavřením závodu se nepočítá, ale provozy musí projít celkovým vylepšením. Žádné rozhodnutí o budoucí produkci dosud nepadlo, vedení GME vede v tomto směru jednání s Evropským zaměstnaneckým fórem EES (European Employee Forum). Závod v Antverpách v současné době zaměstnává 4500 pracovníků na výrobě tří- a pětidveřových Aster, kombi modelů Astra Caravan a kupé-kabrioletů Astra TwinTop.

Bez ohledu na konečné rozhodnutí o budoucí produkční náplni závodu v Antverpách se počítá se tam snížením výroby současných modelů v roce 2007. Tento krok je reakcí na obvyklé změny v poptávce trhů během výrobního cyklu každého modelu. Belgické zastoupení GM proto zahájilo konzultace s představiteli zaměstnaneckých svazů, protože po zvažované redukci budepotřeba k výrobě asi o 1400 pracovníků méně.

„Automobilový průmysl a obchod v Evropě je stále konkurenčnější a GM Europe se musí soustředit na zvyšování produktivity, aby naše aktivity byly efektivní,“ říká Carl-Peter Forster, president General Motors Europe. „Počítáme, že z 535 000 kompaktních modelů, vyrobených v roce 2006, zvýšíme jejich výrobu v blízké budoucnosti na 750 000 kusů. Proto již nyní podnikáme přípravné kroky pro výrobu příští generace kompaktních modelů v závodech v Gliwicích, Bochumi, Ellesmere Port a Trollhättanu. Našim cílem je snížit výrobní časy a zvýšit produktivitu o 30 procent.“

V Bochumi v současné době pracuje 4900 lidí, v Ellesmere Port 2200, v Trollhättanu 2150 a v závodě v Gliwicích 2800 lidí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků