General Motors Europe připravuje výrobu příští generace kompaktních modelů

Představitelé společnosti General Motors Europe oznámili lokality pro výrobu kompaktních modelů příští generace. Byla vybrána čtyři výrobní centra: Ellesmere Port (Velká Británie), Bochum (Německo), Trollhättan (Švédsko) a Gliwice (Polsko).

V souvislosti s plánovanou generační obměnou současných modelů Astra začátkem roku 2010 hodlá GM investovat do těchto výrobních lokalit asi 3,1 miliardy EUR, což by mělo zvýšit jejich produktivitu o 30 procent.

Za horizontem roku 2010 se již nepočítá s výrobou kompaktních modelů v belgických Antverpách - s uzavřením závodu se nepočítá, ale provozy musí projít celkovým vylepšením. Žádné rozhodnutí o budoucí produkci dosud nepadlo, vedení GME vede v tomto směru jednání s Evropským zaměstnaneckým fórem EES (European Employee Forum). Závod v Antverpách v současné době zaměstnává 4500 pracovníků na výrobě tří- a pětidveřových Aster, kombi modelů Astra Caravan a kupé-kabrioletů Astra TwinTop.

Bez ohledu na konečné rozhodnutí o budoucí produkční náplni závodu v Antverpách se počítá se tam snížením výroby současných modelů v roce 2007. Tento krok je reakcí na obvyklé změny v poptávce trhů během výrobního cyklu každého modelu. Belgické zastoupení GM proto zahájilo konzultace s představiteli zaměstnaneckých svazů, protože po zvažované redukci budepotřeba k výrobě asi o 1400 pracovníků méně.

„Automobilový průmysl a obchod v Evropě je stále konkurenčnější a GM Europe se musí soustředit na zvyšování produktivity, aby naše aktivity byly efektivní,“ říká Carl-Peter Forster, president General Motors Europe. „Počítáme, že z 535 000 kompaktních modelů, vyrobených v roce 2006, zvýšíme jejich výrobu v blízké budoucnosti na 750 000 kusů. Proto již nyní podnikáme přípravné kroky pro výrobu příští generace kompaktních modelů v závodech v Gliwicích, Bochumi, Ellesmere Port a Trollhättanu. Našim cílem je snížit výrobní časy a zvýšit produktivitu o 30 procent.“

V Bochumi v současné době pracuje 4900 lidí, v Ellesmere Port 2200, v Trollhättanu 2150 a v závodě v Gliwicích 2800 lidí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků