General Motors chce závod na východě. Česko je ve hře

Americký koncern General Motors, který na evropském trhu prodává vozy především prostřednictvím svých dceřiných automobilek Opel, Chevrolet, Saab a dalších, oznámil, že chce vybudovat nový výrobní závod ve střední nebo východní Evropě.

Mezi případnými destinacemi je jak Česká, tak Slovenská republika, ale šance, že by u nás vznikla čtvrtá velká automobilová továrna, je mizivá. Jednoduše u nás již není dostatek pracovních sil, které by mohly v automobilovém průmyslu pracovat a většina dělníků by stejně byla z okolních zemí.

Jako daleko pravděpodobnější volba se tak jeví naši blízcí sousedé jako Polsko, Bulharsko a Maďarsko.

Každopádně definitivní rozhodnutí o tom, kde bude závod stát, má padnout zhruba do roka s tím, že na počátku příštího roku by měla mít automobilka vybrány ty nejlepší lokality.

Továrna má produkovat prozatím neznámé portfolio vozů a vše má jediný cíl. Přinést více zisku díky mzdové a daňové úspoře.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků