General Motors chce závod na východě. Česko je ve hře

Americký koncern General Motors, který na evropském trhu prodává vozy především prostřednictvím svých dceřiných automobilek Opel, Chevrolet, Saab a dalších, oznámil, že chce vybudovat nový výrobní závod ve střední nebo východní Evropě.

Mezi případnými destinacemi je jak Česká, tak Slovenská republika, ale šance, že by u nás vznikla čtvrtá velká automobilová továrna, je mizivá. Jednoduše u nás již není dostatek pracovních sil, které by mohly v automobilovém průmyslu pracovat a většina dělníků by stejně byla z okolních zemí.

Jako daleko pravděpodobnější volba se tak jeví naši blízcí sousedé jako Polsko, Bulharsko a Maďarsko.

Každopádně definitivní rozhodnutí o tom, kde bude závod stát, má padnout zhruba do roka s tím, že na počátku příštího roku by měla mít automobilka vybrány ty nejlepší lokality.

Továrna má produkovat prozatím neznámé portfolio vozů a vše má jediný cíl. Přinést více zisku díky mzdové a daňové úspoře.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků