General Motors chce závod na východě. Česko je ve hře

Americký koncern General Motors, který na evropském trhu prodává vozy především prostřednictvím svých dceřiných automobilek Opel, Chevrolet, Saab a dalších, oznámil, že chce vybudovat nový výrobní závod ve střední nebo východní Evropě.

Mezi případnými destinacemi je jak Česká, tak Slovenská republika, ale šance, že by u nás vznikla čtvrtá velká automobilová továrna, je mizivá. Jednoduše u nás již není dostatek pracovních sil, které by mohly v automobilovém průmyslu pracovat a většina dělníků by stejně byla z okolních zemí.

Jako daleko pravděpodobnější volba se tak jeví naši blízcí sousedé jako Polsko, Bulharsko a Maďarsko.

Každopádně definitivní rozhodnutí o tom, kde bude závod stát, má padnout zhruba do roka s tím, že na počátku příštího roku by měla mít automobilka vybrány ty nejlepší lokality.

Továrna má produkovat prozatím neznámé portfolio vozů a vše má jediný cíl. Přinést více zisku díky mzdové a daňové úspoře.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků