General Motors chce závod na východě. Česko je ve hře

Americký koncern General Motors, který na evropském trhu prodává vozy především prostřednictvím svých dceřiných automobilek Opel, Chevrolet, Saab a dalších, oznámil, že chce vybudovat nový výrobní závod ve střední nebo východní Evropě.

Mezi případnými destinacemi je jak Česká, tak Slovenská republika, ale šance, že by u nás vznikla čtvrtá velká automobilová továrna, je mizivá. Jednoduše u nás již není dostatek pracovních sil, které by mohly v automobilovém průmyslu pracovat a většina dělníků by stejně byla z okolních zemí.

Jako daleko pravděpodobnější volba se tak jeví naši blízcí sousedé jako Polsko, Bulharsko a Maďarsko.

Každopádně definitivní rozhodnutí o tom, kde bude závod stát, má padnout zhruba do roka s tím, že na počátku příštího roku by měla mít automobilka vybrány ty nejlepší lokality.

Továrna má produkovat prozatím neznámé portfolio vozů a vše má jediný cíl. Přinést více zisku díky mzdové a daňové úspoře.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků