General Motors a Goodyear zvažují účast ve Formuli 1

Přestože není ekonomická situace koncernu GM nikterak růžová, prosakují v poslední době navenek informace, že zvažuje svůj vstup do Formule 1. O tom, že vývoj a výroba závodního monopostu není nic levného, ví i tato společnost, a tak by se na tomto vývoji společně s GM podílel také výrobce pneumatik Goodyear, který již v minulosti ve Formuli 1 působil. GM chce vstoupit na pole formulových závodů, aby se více zviditelnil a tím pomohl zlepšit stagnující ekonomickou situaci a Goodyear prozměnu chce zpět své postavení jakožto dodavatele pneumatik v těchto závodech.

Goodyear opustil Formuli 1 v roce 1998, kdy prohrál se společnosti Bridgestone souboj o dodavatele pneu. Goodyear totiž v případě prosazení pravidla o jednom dodavateli pneu chce být právě tím jediným, ovšem při všech jednáních o tom, kdo že bude pneu formulím dodávat, se s tímto výrobcem vůbec nepočítá. Pokud má tedy nějaké tajné eso v rukávu, tak ho umí velmi dobře skrývat. Pokud by ale padlo pravidlo jednoho dodavatele a Goodyear by se jim nestal, tak vstup GM do Formule 1 by byl ohrožen.

Pro fanoušky by byl vstup další velké automobilky pouze přínosem, protože mimo stáje s velkou podporou automobilek nejsou ostatní dost konkurenceschopné a pohybují se většinou na chvostu startovního pole. Každá další stáj pak zvyšuje pravědopobnost soubojů na trati, čímž se tyto závody stanou více atraktivní.

Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
Minitest VW T-Roc 1.5 TSI a 2.0 TSI: Dvakrát podstatně jinak

VW T-Roc 1.5 TSI vs 2.0 TSI (minitest)

Vyzkoušeli jsme dvě zážehové zážehové verze Volkswagenu T-Roc. Významně se liší i výbavou.

7.  6.  2018 | Milan Lažanský | 36 příspěvků