General Motors a Goodyear zvažují účast ve Formuli 1

Přestože není ekonomická situace koncernu GM nikterak růžová, prosakují v poslední době navenek informace, že zvažuje svůj vstup do Formule 1. O tom, že vývoj a výroba závodního monopostu není nic levného, ví i tato společnost, a tak by se na tomto vývoji společně s GM podílel také výrobce pneumatik Goodyear, který již v minulosti ve Formuli 1 působil. GM chce vstoupit na pole formulových závodů, aby se více zviditelnil a tím pomohl zlepšit stagnující ekonomickou situaci a Goodyear prozměnu chce zpět své postavení jakožto dodavatele pneumatik v těchto závodech.

Goodyear opustil Formuli 1 v roce 1998, kdy prohrál se společnosti Bridgestone souboj o dodavatele pneu. Goodyear totiž v případě prosazení pravidla o jednom dodavateli pneu chce být právě tím jediným, ovšem při všech jednáních o tom, kdo že bude pneu formulím dodávat, se s tímto výrobcem vůbec nepočítá. Pokud má tedy nějaké tajné eso v rukávu, tak ho umí velmi dobře skrývat. Pokud by ale padlo pravidlo jednoho dodavatele a Goodyear by se jim nestal, tak vstup GM do Formule 1 by byl ohrožen.

Pro fanoušky by byl vstup další velké automobilky pouze přínosem, protože mimo stáje s velkou podporou automobilek nejsou ostatní dost konkurenceschopné a pohybují se většinou na chvostu startovního pole. Každá další stáj pak zvyšuje pravědopobnost soubojů na trati, čímž se tyto závody stanou více atraktivní.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků