General Motors a Goodyear zvažují účast ve Formuli 1

Přestože není ekonomická situace koncernu GM nikterak růžová, prosakují v poslední době navenek informace, že zvažuje svůj vstup do Formule 1. O tom, že vývoj a výroba závodního monopostu není nic levného, ví i tato společnost, a tak by se na tomto vývoji společně s GM podílel také výrobce pneumatik Goodyear, který již v minulosti ve Formuli 1 působil. GM chce vstoupit na pole formulových závodů, aby se více zviditelnil a tím pomohl zlepšit stagnující ekonomickou situaci a Goodyear prozměnu chce zpět své postavení jakožto dodavatele pneumatik v těchto závodech.

Goodyear opustil Formuli 1 v roce 1998, kdy prohrál se společnosti Bridgestone souboj o dodavatele pneu. Goodyear totiž v případě prosazení pravidla o jednom dodavateli pneu chce být právě tím jediným, ovšem při všech jednáních o tom, kdo že bude pneu formulím dodávat, se s tímto výrobcem vůbec nepočítá. Pokud má tedy nějaké tajné eso v rukávu, tak ho umí velmi dobře skrývat. Pokud by ale padlo pravidlo jednoho dodavatele a Goodyear by se jim nestal, tak vstup GM do Formule 1 by byl ohrožen.

Pro fanoušky by byl vstup další velké automobilky pouze přínosem, protože mimo stáje s velkou podporou automobilek nejsou ostatní dost konkurenceschopné a pohybují se většinou na chvostu startovního pole. Každá další stáj pak zvyšuje pravědopobnost soubojů na trati, čímž se tyto závody stanou více atraktivní.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků