Gemballa Tornado: výkonem vpřed

Gemballa představuje další ze svých úchvatných vozů, které plývají ohromným výkonem a těžko pochopitelným využitím.

Porsche Cayenne je samo o sobě autem, u kterého by se dal elementární smysl dlouho hledat. Velmi výkonné SUV nebude nikdy ani dokonalým SUV a ani dokonalým silničním korábem. Každopádně důelžité je pouze to, zda o podobná auta stojí zákaznicí a těch je poměrně hodně.

Jenže ne každý chce sériovou tuctovku a pak nastupují úpravci. Gemballa je profík na Porsche, a tak se není čemu divit, že upravil Cayenne opět do extrému.

Základem všeho je Cayenne Turbo, které doznalo řady změn. Ty jsou jak stylingové, tak funkční. Tuner prozatím nepředstavil přesné specifikace vozu, ale výkon bude dle tradičního označení rovných 700 koní, což je na osmiválec o objemu 4,8 l slušná porce.

Každopádně po stránce stylingu jsou změny patrné na první pohled. V garáži nešetřili karbonem, a tak lze na voze najít kompletně přepracovanou příď i záď s novými nárazníky. Nová je přední kapota vozu, kola a dle informací i podvozek, který by měl lépe zvládnout jízdu i v zatáčkách a měl by si lépe poradit s notnou dávkou výkonu navíc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Gemballa Tornado

 

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků