Gemballa GTR 600 aneb Porsche 911 kabrio s 600 k

Mechanici od známé tunerské firmy Gemballa osadili šestiválcový boxer v Porsche 911 kabrio (verze 996) dvěma turbodmychadly. Výkon vzrostl na výborných 441 kW (rovných 600 k) a maximální kroutící moment se vyšplhal až na 850 Nm. Aby se tato malá tepelná elektrárna pod kapotou taky nějak uchladila, bylo k motoru přidáno dodatečné olejové chlazení, přebudována převodovka, vyměněny písty a ojnice. Aby to vše sedlo tak, jak má, bylo vše poctivě vyzkoušeno zátěžovými a výkonnostními testy.

Kdo si tento Power kit nechá namontovat, může se těšit na vůni spálených pneumatik a obdivu širokého okolí, protože tohle kabrio spolkne kde jaký sporťák jako předkrm. Z klidu na stovku akceleruje za pouhých 3,4 s a nejvyšší rychlost se zastaví až na hranici 330 km/h.

Také optický styling je velmi povedený. Pro vyšší výkon byla přepracována přední maska, která dostala spojler, nad zadními koly jsou přidány otvory pro sání do motoru a přepracováno bylo i zadní přítlačné křídlo. Dalším nepřehlédnutelným prvkem jsou vyklápěcí dveře směrem nahoru. Podvozek dostal sportovní nastavení, do blatníků se schovaly devatenáctipalcová kola s pneumatikami 235/35 vpředu a 315/25 vzadu. Za koly jsou ukryté brzdové kotouče s průměrem 380 mm s osmipístkovými třmeny.

Interiér je přizpůsoben čistě dle přání zákazníka. Kožené čalounění je dostupné snad ve všech barvách a seznam příplatkových doplňků, které se dají nainstalovat do kokpitu, je delší, než účet z hypermarketu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků