Gemballa GT380 911 aero kit: účinnější zbraň

Gemballa, jakožto uznávaný úpravce vozů Porsche, připravil pro model 911 funkční aerodynamický bodykit.

Ano, máte pravdu, většina modelů Porsche je tak dobrých, že žádné dodatečné úpravy a zásahy nepotřebují. Jenomže existují lidi, kteří chtějí od svého vozu víc - nemusí to být zrovna v otázce výkonu, ale celkového naladění vozu. A i pro takové je zde tuner Gemballa.

Pro model 911 stuttgartské automobilky tak Porsche připravilo aerodynamický bodykit, který nejen že dobře vypadá, ale je v prvním řadě je funkční. Pokud se podíváte dobře, zjistíte přítomnost nového předního nárazníku s novými vstupy vzduchu, který byl (jak jinak) testován v aerodynamickém tunelu. Podobně je na tom i přední kapota.

Další změnou jsou mohutnější boční prahy, zajímavě tvarované a také s přívodem vzduchu k zadním brzdám, jehož směr usměrňují dodatečné deflektory. Na zadních partiích si nelze nevšimnout obřího přítlačného křídla, které ve velkých rychlostech umocňuje zatížení zadní nápravy.

Gemballa vsadil také na nasazení nových kol v černém provedení, které mají rozměr 20“ a jsou vyrobena z velmi lehkých materiálů. Ačkoli je pravdou, že zásahy do Porsche by si měl i uznávaný úpravce rozmyslet hned dvakrát, je vidět, že Gemballa ví, co dělá…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Gemballa GT380 911 aero kit

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků