Gemballa GT380 911 aero kit: účinnější zbraň

Gemballa, jakožto uznávaný úpravce vozů Porsche, připravil pro model 911 funkční aerodynamický bodykit.

Ano, máte pravdu, většina modelů Porsche je tak dobrých, že žádné dodatečné úpravy a zásahy nepotřebují. Jenomže existují lidi, kteří chtějí od svého vozu víc - nemusí to být zrovna v otázce výkonu, ale celkového naladění vozu. A i pro takové je zde tuner Gemballa.

Pro model 911 stuttgartské automobilky tak Porsche připravilo aerodynamický bodykit, který nejen že dobře vypadá, ale je v prvním řadě je funkční. Pokud se podíváte dobře, zjistíte přítomnost nového předního nárazníku s novými vstupy vzduchu, který byl (jak jinak) testován v aerodynamickém tunelu. Podobně je na tom i přední kapota.

Další změnou jsou mohutnější boční prahy, zajímavě tvarované a také s přívodem vzduchu k zadním brzdám, jehož směr usměrňují dodatečné deflektory. Na zadních partiích si nelze nevšimnout obřího přítlačného křídla, které ve velkých rychlostech umocňuje zatížení zadní nápravy.

Gemballa vsadil také na nasazení nových kol v černém provedení, které mají rozměr 20“ a jsou vyrobena z velmi lehkých materiálů. Ačkoli je pravdou, že zásahy do Porsche by si měl i uznávaný úpravce rozmyslet hned dvakrát, je vidět, že Gemballa ví, co dělá…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Gemballa GT380 911 aero kit

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků