Gemballa Cayman S: na ostří nože

Porsche Cayman je označováno za jeden z nejlépe ovladatelných vozů historie automobilky. A co na to Gemballa?

Tuner má odpovědi hned dvě. První je verze GT, která je zároveň civilnější. Pro náročnější je zde GT 4,0 RS, která poskytuje převrtaný motor a nekomprmisnější nastavení. Ale pojďme na to po postupně.

Gemballa GT přináší, co se vzhledové stránky týče, nový přední spoiler a nárazník s většími nasávacími otvory a propracovanou přední kapotu. Na zádi vozu nalezneme křídlo produkující potřebný přítlak při vysokých rychlostech a změny se dotkly také bočních prahů.

Vozy jsou postaveny na dvacetipalcových odlehčených kolech z lehkých slitin a Gemballa pro ně připravil sportovní výfuk nabízející kromě lepšího zvuku také mírné navýšení výkonu. Co by to bylo za úpravy, kdyby se zapomnělo na podvozek, i když v případě Caymanu by se o tom dalo polemizovat. Kdo však umí, nemá proč to nezkusit. Verze GT i GT RS dostaly plně nastavitelné odpružení, které si může každý majitel přizpůsobit podle vlastních představ. Verze GT se nedočkala úprav motoru, a tak zde nalezneme šestiválec boxer o objemu 3,4 l a výkonu 217 kW/295 k při 6250 ot./min. To stačí na zrychlení na stovku za 5,4 sekundy a maximální rychlost 275 km/h.

Silnější GT 4,0 RS jde dále. Na karoserii jsou použity díly z lehkých uhlíkových vláken. Pro vyšší výkony byla posílena také brzdová soustava, která má lépe odolávat vysokému zatížení. Uvnitř RS čeká na majitele dvoubarevný interiér hliníkové pedály a sedadla a doplňky potáhnuté Alcantarou. Největší chloubou modelu RS je ovšem šestiválec. Ten dostal převrtání z původních 3,4 na 4,0 litru, čímž se podle předpokladů přiblížil výkonově modelu Carrera S. Přesné specifikace bohužel tuner nezveřejnil, mělo by se tak stát v blízké době.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Gemballa Cayman S hned ve dvou verzích

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků