Gemballa Avalanche GTR 800 EVO-R: černo bílá idyla

Hoši z dílny Gemballa přichází s novou evolucí kultovního Porsche 911 Turbo. Jak vypadá, když se na něm pořádně zapracuje?

Kompletně přepracované sání, výfukový systém, nové přeplňování turbem Garret T035, nové ojnice, písty, hlava válců a objem 3,8 litru. To vše dává ve výsledku 850 koní a 935 Nm točivého momentu. Zcela neoficiálně se pak hovoří o stovce za 3,2 s a maximální rychlosti hodně nad 350 km/h.

Samozřejmě, že takový nárůst výkonu si žádá své. Když si odmyslíme styling, nalezneme na upraveném modelu přední spoiler, zadní křídlo a plně funkční zadní difusor. To vše má pomoci vozu snížit vztlak a zvýšit přítlak, tedy vůz má při vysokých rychlostech daleko více „sedět”.

Při takové úpravě je již dnes samozřejmostí brzdový systém s karbon-keramickými kotouči a samozřejmě i kompletně přepracovaný podvozek. Speciální tlumiče, pružiny a hlavně změněná geometrie se musí poprat s novou porci výkonu.

Cenu této vcelku extrémní úpravy zatím neznáme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Gemballa Avalanche GTR 800 EVO-R

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků