Gemballa Avalanche GTR 550 Targa: 911 Targa trochu jinak

Známá ladičská společnost Gemballa připravila nové kity téměř pro všechny současná Porsche. A došlo i na 911 Targa.
Gemballa Avalanche GTR 550 Targa: 911 Targa trochu jinak

Model s označením 911 Targa se po úpravě obléknul do slušivého bílého obleku, kterému kontrastují černé, dvacetipalcové disky z dílny úpravce. Cílem tohoto projektu však bylo nejen zaujmout vzhledem, ale i vylepšit jízdní a aerodynamické vlastnosti. Pro lepší obtékaní vzduchu, a samozřejmě i pro agresivnější vzhled, byl osazen kompletní dynamický bodykit, vycházející z GTR 550, založeném na modelu turbo. Přední část navíc zdobí karbonový spoiler pod nárazníkem a záď zase doplnilo mohutné křídlo ve stylu GT.

Společnost v rámci tohoto nového paketu nabízí i mnoho úprav podvozku, pro zlepšení komfortu a jízdních vlastností. Co je ale na druhé straně pro některých zklamáním, Gemballa pro tento vůz nenabízí žádné úpravy motoru, a tak si zákazník bude muset vybrat pouze z originální nabídky Porsche. Tato zpráva je ovšem poněkud zarážející, protože mnozí z nás si tuhle společnost spojujeme s doslova gigantickými výkony. Z minulosti bychom mohli například vzpomnět na model Gemballa Porsche GT s turbem přeplňovaným agregátem s výkonem 850 koní. Stejný motor se nakonec dostal i pod modifikovaný Cayenne.
 

I navzdory tomu, že výkon motoru nepřesáhne meze standardní nabídky, nelze tomuto vozu upřít jeho skvělé vlastnosti. Nový balík úprav je zkrátka určen pro ty, kteří se chtějí odlišovat, ale na co největším výkonu jim až tak nezáleží.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Gemballa Avalanche GTR 550


 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků