Geiger H3 GT: eko tuning pro Hummer

Hummer H3 patří mezi vozy, ze kterých ekologům vstávají vlasy na hlavě hrůzou. Ovšem nemusí to tak být napořád.

Geiger Car se věnuje v oblasti tuningu a stylingu kde čemu. Pravidelně pak přináší balíčky pro americký Hummer H3. Jednou je to kompresor, aby byl pomalý teréňák o něco rychlejší, jindy přinese luxusní výbavu. Nyní přináší ekologii. A to v námi oblíbené podobě.

Osmiválec o objemu 5,3 litru si bude muset i po úpravě poradit s hmotností výrazně přes dvě tuny, takže ani výkon 300 koní neumožní zrovna dynamickou a rychlou jízdu. Navýšeného výkonu bylo dosaženo novým výfukem, novým software řídící jednotky a také sportovním filtrem.

Ovšem to hlavní přišlo s instalací láhví, které umožní natankovat zemní plyn. Motor je pak upraven tak, aby ho mohl spalovat. Ve finále se tak Hummer H3 pořádně zazelenal, jelikož ohromné emise klesly o 20 procent. V běžné řeči to znamená, že ze zemského povrchu zmizely dva běžné osobní vozy se svými emisemi.

Jako správný „nigga car” má i Geiger H3 GT exkluzivní výbavu a také pořádná kola. Ty mají dle výběru  průměr 23" nebo 24" a obouvají vyloženě terénní gumy 305/35, za které by se nemusel stydět ani supersport.

Co se týká výbavy, ta má určitý základ, který lze v podstatě jakkoli rozšířit. Jediným omezením jsou tedy možnosti vaší peněženky. Ovšem i v základu toho dostanete dost. Proti pocení vám pomůže klimatizace, o pohodu se postará multimediální DVD centrum s LCD v opěrkách hlavy a o komfort kožené čalounění.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Geiger H3 GT
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků