Geiger Corvette C6: nadupaný tuning z Německa

Mnichovskou firmu Geiger zaujal nový musclecar z Ameriky, Chevrolet Corvette C6. Tuner chce co nejvíce zachovat linie auta, ale má v plánu zvýšit jeho výkon, sílu a dynamičnost.

Na pohonné jednotce s objemem 6.0 V8, kde by inženýři chtěli dosáhnout vyššího zdvihového objemu (7.0 l), se stále intenzivně pracuje. Změny se již dotkly všeho ostatního a vůz je kompletně připraven na silnější motor. Díky modifikacím se ale zvedl výkon sériové verze o 33 kW (45 k) na stávajících 327 kW (445 k). Pod rukama techniků z ladičské firmy prošlo nasávání, celý výfukový systém, chladič a další potřebné komponenty.

Takto upravená Corvette zrychlí z 0 km/h na 100 km/h za 4 s a nejvyšší rychlost přesahuje hranici 300 km/h. Tuning motoru vás bude stát 8 000 eur. Dále je možné si dokoupit lepší brzdný systém za 4 175 eur, který se skládá z 355 x 32 mm velkého kotouče a čtyřpístkových třmenů pro přední nápravu. Zadní kotouče s rozměry 345 x 32 mm, včetně čtyřpístkových třmenů, stojí další 3 600 eur.

Na sadu kol, kde přední disky mají rozměr 20 x 9,5 palců s pneumatikami 255/30 a zadní náprava má disky 20 x 10 palců a pneumatiky 305/25, si nachystejte 10 700 eur. Kola dostanou speciální sportovní plynové tlumiče a závodní stabilizátor pro obě nápravy. Pro lepší jízdní vlastnosti se spustí podvozek o 30 mm blíže k zemi.

Pro interiér C6 má tuner velkou paletu potahů, obložení a příplatkových doplňků, ze kterých si může zákazník vybrat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků