Geely Meirenbao II: Skyline, Brera a Sky mají děcko

Když jsme vám přes týden přinesli první špionážní fotky nového kupé automobilky Geely, nemohli jsme se nepozastavit nad tím, že vůz nevypadá zrovna originálně. Ačkoli skoro každé nové auto v něčem připomíná nějaké jiné, nesourodost nového kupé naznačovala, že v tomto případě nepůjde o podobnost tak docela náhodnou.

Špionážním foto (mimochodem, spy photos už i z Číny, kam ten svět spěje...) ale chyběl jeden podstatný pohled, zezadu. Proporce Skyline naznačovaly, že by i záď mohla mít původ v Japonsku, ale to ne. Kupé se bude zřejmě prodávat po celém světě, a tak bylo třeba k asijskému a evropskému koření přimíchat i trochu amerických dobrůtek. A volba padla na Saturn Sky, který u nás není příliš známý.

Multikulturní rodina Geely Meirenbao II, jak se koncept kupé nakonec jmenuje, se tak rozrostla o dalšího významného člena. Jen máme trochu strach, zda se mamka Brera, taťka Skyline a strejda Saturn teď nebudou více hádat, protože tátovi nakonec Meirenbao tolik podobné není a pater semper incertus est. Ostatně nejistá je i budoucnost tohoto konceptu, my pevně věříme, že světové silnice nikdy hyzdit nezačne...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Geely Meirenbao II  Foto: Autoblog Chinese

Klepněte pro větší obrázek
Logo Geely chceme nosit na prsou...
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků