Geely Meirenbao II: Skyline, Brera a Sky mají děcko

Když jsme vám přes týden přinesli první špionážní fotky nového kupé automobilky Geely, nemohli jsme se nepozastavit nad tím, že vůz nevypadá zrovna originálně. Ačkoli skoro každé nové auto v něčem připomíná nějaké jiné, nesourodost nového kupé naznačovala, že v tomto případě nepůjde o podobnost tak docela náhodnou.

Špionážním foto (mimochodem, spy photos už i z Číny, kam ten svět spěje...) ale chyběl jeden podstatný pohled, zezadu. Proporce Skyline naznačovaly, že by i záď mohla mít původ v Japonsku, ale to ne. Kupé se bude zřejmě prodávat po celém světě, a tak bylo třeba k asijskému a evropskému koření přimíchat i trochu amerických dobrůtek. A volba padla na Saturn Sky, který u nás není příliš známý.

Multikulturní rodina Geely Meirenbao II, jak se koncept kupé nakonec jmenuje, se tak rozrostla o dalšího významného člena. Jen máme trochu strach, zda se mamka Brera, taťka Skyline a strejda Saturn teď nebudou více hádat, protože tátovi nakonec Meirenbao tolik podobné není a pater semper incertus est. Ostatně nejistá je i budoucnost tohoto konceptu, my pevně věříme, že světové silnice nikdy hyzdit nezačne...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Geely Meirenbao II  Foto: Autoblog Chinese

Klepněte pro větší obrázek
Logo Geely chceme nosit na prsou...
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků