Geely Meirenbao II: Skyline, Brera a Sky mají děcko

Když jsme vám přes týden přinesli první špionážní fotky nového kupé automobilky Geely, nemohli jsme se nepozastavit nad tím, že vůz nevypadá zrovna originálně. Ačkoli skoro každé nové auto v něčem připomíná nějaké jiné, nesourodost nového kupé naznačovala, že v tomto případě nepůjde o podobnost tak docela náhodnou.

Špionážním foto (mimochodem, spy photos už i z Číny, kam ten svět spěje...) ale chyběl jeden podstatný pohled, zezadu. Proporce Skyline naznačovaly, že by i záď mohla mít původ v Japonsku, ale to ne. Kupé se bude zřejmě prodávat po celém světě, a tak bylo třeba k asijskému a evropskému koření přimíchat i trochu amerických dobrůtek. A volba padla na Saturn Sky, který u nás není příliš známý.

Multikulturní rodina Geely Meirenbao II, jak se koncept kupé nakonec jmenuje, se tak rozrostla o dalšího významného člena. Jen máme trochu strach, zda se mamka Brera, taťka Skyline a strejda Saturn teď nebudou více hádat, protože tátovi nakonec Meirenbao tolik podobné není a pater semper incertus est. Ostatně nejistá je i budoucnost tohoto konceptu, my pevně věříme, že světové silnice nikdy hyzdit nezačne...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Geely Meirenbao II  Foto: Autoblog Chinese

Klepněte pro větší obrázek
Logo Geely chceme nosit na prsou...
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků