Geely Meirenbao II: Skyline, Brera a Sky mají děcko

Když jsme vám přes týden přinesli první špionážní fotky nového kupé automobilky Geely, nemohli jsme se nepozastavit nad tím, že vůz nevypadá zrovna originálně. Ačkoli skoro každé nové auto v něčem připomíná nějaké jiné, nesourodost nového kupé naznačovala, že v tomto případě nepůjde o podobnost tak docela náhodnou.

Špionážním foto (mimochodem, spy photos už i z Číny, kam ten svět spěje...) ale chyběl jeden podstatný pohled, zezadu. Proporce Skyline naznačovaly, že by i záď mohla mít původ v Japonsku, ale to ne. Kupé se bude zřejmě prodávat po celém světě, a tak bylo třeba k asijskému a evropskému koření přimíchat i trochu amerických dobrůtek. A volba padla na Saturn Sky, který u nás není příliš známý.

Multikulturní rodina Geely Meirenbao II, jak se koncept kupé nakonec jmenuje, se tak rozrostla o dalšího významného člena. Jen máme trochu strach, zda se mamka Brera, taťka Skyline a strejda Saturn teď nebudou více hádat, protože tátovi nakonec Meirenbao tolik podobné není a pater semper incertus est. Ostatně nejistá je i budoucnost tohoto konceptu, my pevně věříme, že světové silnice nikdy hyzdit nezačne...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Geely Meirenbao II  Foto: Autoblog Chinese

Klepněte pro větší obrázek
Logo Geely chceme nosit na prsou...
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků