Geely GT Concept: čínské coupé útočí (první foto)

Čínské vozy nikdy nebyly něčím, co by po stránce designu zvedlo motoristickou veřejnost na nohy. Automobilka Geely ale nyní vypustila první fotografie konceptu GT, který se představí v dubnu v Pekingu, a dokazuje jimi, že na zmíněnou představu o čínských autech musíme pomalu začít zapomínat.

Ve světě se hned začaly množit informace o tom, že GT obsahuje mnoho prvků z jiných vozů – například Astonu Martin Vantage, Maserati Gran Turismo nebo Alfy Romeo 8C Competizione. Nic podobného ale zřejmě nikdo nečekal, plagiátů od automobilek z této země již bylo mnoho a na každý příchozí model budou se budou lidi dívat s velmi kritickým okem.

Je ale třeba říci, že GT Concept je vskutku zajímavý počin a Geely evidentně změnilo tým designérů. Že by se ze strany čínské automobilky blýskalo na lepší časy? Uvidíme, již za měsíc Geely odhalí o tomto vozu další informace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Geely GT Concept

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků