Geely GT Concept: čínské coupé útočí (první foto)

Čínské vozy nikdy nebyly něčím, co by po stránce designu zvedlo motoristickou veřejnost na nohy. Automobilka Geely ale nyní vypustila první fotografie konceptu GT, který se představí v dubnu v Pekingu, a dokazuje jimi, že na zmíněnou představu o čínských autech musíme pomalu začít zapomínat.

Ve světě se hned začaly množit informace o tom, že GT obsahuje mnoho prvků z jiných vozů – například Astonu Martin Vantage, Maserati Gran Turismo nebo Alfy Romeo 8C Competizione. Nic podobného ale zřejmě nikdo nečekal, plagiátů od automobilek z této země již bylo mnoho a na každý příchozí model budou se budou lidi dívat s velmi kritickým okem.

Je ale třeba říci, že GT Concept je vskutku zajímavý počin a Geely evidentně změnilo tým designérů. Že by se ze strany čínské automobilky blýskalo na lepší časy? Uvidíme, již za měsíc Geely odhalí o tomto vozu další informace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Geely GT Concept

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků