Čínská automobilka Geely odhalila SUV FY11. Stane se základem pro Lotus?

Co by se stalo, kdybyste spojili BMW X4 a přední masku z Lincolnu? Čínská automobilka Geely na to odpověď má.

A je to oficiální. Čínská automobilka Geely vypustila do světa první necenzurované snímky svého křížence SUV a kupé. Interní označení modelu je FY11, což popravdě moc exoticky nezní. Automobilka tímto odhalením zareagovala na uniklé snímky z minulého týdne.

Teď, když už nemusí nic skrývat, si jejich nejnovější výtvor můžeme pořádně prohlédnout. Na autě není vlastně nic nového, funguje podle osvědčeného receptu, podle kterého vaří v Německu BMW X4, X6, Mercedes GLC kupé a GLE kupé. Výrazněji se liší pouze přední maskou, která připomíná poslední koncepty Lincolnu.

Šéf Geely a Volva měl zálusk i na BMW. Nakonec koupil akcie Daimleru

Šéf Geely a Volva měl zálusk i na BMW. Nakonec koupil akcie Daimleru

FY11 tak ničím nevyčnívá a tiše zapadne mezi své potenciální konkurenty. Nemuselo by ale vůbec jít o špatné auto. Čínský gigant Geely vlastní například Volvo nebo Lotus. Mají tak spoustu dobrých komponentů, které se dají využít. FY11 stojí na modulární platformě CMA z produkce Volvo, na které stojí například model XC40.

Moudrá je i volba motoru. Geely FY11 bude pohánět turbem přeplňovaný motor o objemu 2,0 litru s výkonem 175 kW (238 koní) a točivým momentem 350 N.m. Síla se bude přenášet na přední kola, na přání ale bude i čtyřkolka. O převodovce nebyla řeč, očekáváme ale 7stupňový automat 7DCT z produkce Geely.

V Číně staví továrnu pro Lotus. Budou tam vyrábět sportovní SUV

V Číně staví továrnu pro Lotus. Budou tam vyrábět sportovní SUV

Bližší informace prozradí automobilka v blízké budoucnosti. Nové SUV bude nejspíš sjíždět z právě vystavované továrny v hlavním městě Wu-chan. Zde se bude vyrábět také nové SUV Lotus, o kterém jsme vás informovali o víkendu. Nedivili bychom se, kdyby s novým Geely sdílelo technický základ. Všechno tomu totiž nasvědčuje.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků