Čínská automobilka Geely odhalila SUV FY11. Stane se základem pro Lotus?

Co by se stalo, kdybyste spojili BMW X4 a přední masku z Lincolnu? Čínská automobilka Geely na to odpověď má.

A je to oficiální. Čínská automobilka Geely vypustila do světa první necenzurované snímky svého křížence SUV a kupé. Interní označení modelu je FY11, což popravdě moc exoticky nezní. Automobilka tímto odhalením zareagovala na uniklé snímky z minulého týdne.

Teď, když už nemusí nic skrývat, si jejich nejnovější výtvor můžeme pořádně prohlédnout. Na autě není vlastně nic nového, funguje podle osvědčeného receptu, podle kterého vaří v Německu BMW X4, X6, Mercedes GLC kupé a GLE kupé. Výrazněji se liší pouze přední maskou, která připomíná poslední koncepty Lincolnu.

Šéf Geely a Volva měl zálusk i na BMW. Nakonec koupil akcie Daimleru

Šéf Geely a Volva měl zálusk i na BMW. Nakonec koupil akcie Daimleru

FY11 tak ničím nevyčnívá a tiše zapadne mezi své potenciální konkurenty. Nemuselo by ale vůbec jít o špatné auto. Čínský gigant Geely vlastní například Volvo nebo Lotus. Mají tak spoustu dobrých komponentů, které se dají využít. FY11 stojí na modulární platformě CMA z produkce Volvo, na které stojí například model XC40.

Moudrá je i volba motoru. Geely FY11 bude pohánět turbem přeplňovaný motor o objemu 2,0 litru s výkonem 175 kW (238 koní) a točivým momentem 350 N.m. Síla se bude přenášet na přední kola, na přání ale bude i čtyřkolka. O převodovce nebyla řeč, očekáváme ale 7stupňový automat 7DCT z produkce Geely.

V Číně staví továrnu pro Lotus. Budou tam vyrábět sportovní SUV

V Číně staví továrnu pro Lotus. Budou tam vyrábět sportovní SUV

Bližší informace prozradí automobilka v blízké budoucnosti. Nové SUV bude nejspíš sjíždět z právě vystavované továrny v hlavním městě Wu-chan. Zde se bude vyrábět také nové SUV Lotus, o kterém jsme vás informovali o víkendu. Nedivili bychom se, kdyby s novým Geely sdílelo technický základ. Všechno tomu totiž nasvědčuje.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků