Geely Coupé Concept: Skyline GT-R a Brera v jednom (spy photos)

Zatímco některé čínské auomobilky už objevily kouzlo vlastního vývoje a např. koncept nového modelu Roewe je nepochybně něčím zcela novým a automobilkou od základu vyvinutým, jiné čínské firmy zůstávají věrny svým tradicím. Posledním důkazem budiž koncept modelu Geely Coupé, který bude poprvé představen na blížícím se autosalonu v Shanghaii.

První obrázky vozu naleznete níže a docela by nás zajímalo, jak asi bude probíhat první odhalení vozu. Tipujeme, že po stržení plachty z tohoto díla nebude nenásledovat ze strany přhlížejících omámené: „Wow,”, i když možná to bude „Wow, tak to už jsem někde viděl.” Pokud máte stejný pocit, nemusíte snad ani dlouho přemýšlet. Základní tvary vozu nápadně připomínají Nissan Skyline GT-R, další prvky - zejména příď vozu - pak Alfu Brera. Mix se skvělým rodokmenem, co říkáte?

Zkusme se ale na chvíli vžít do kůže čínských konstruktérů, abychom pochopili lidskost jejich jednání. Muselo to probíhat asi takto. Autosalon v Shanghaii se blížil a inspirace nikde. A tak pánové zasedli k pondělnímu brainstormingu a po krátké debatě přišli na to, že technicky nejvyspělejší auta dělají Japonci a designově nejkrásnější Italové. A do Shanghaie měli přivézt kupé. Inu prolistovali katalogy a bylo to tam - smíchali to nejlepší z Nissanu Skyline a Alfy Brera a nejlepší čínský vůz všech dob byl na světě. Škoda jen, že nezabrousili i do českých reálií, pohádka o pejskovi a kočičce my jim jistě napověděla mnohé o marnosti jejich snažení...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Geely Coupé Concept  Foto: Autoblog Chinese

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků