Geely Coupé Concept: Skyline GT-R a Brera v jednom (spy photos)

Zatímco některé čínské auomobilky už objevily kouzlo vlastního vývoje a např. koncept nového modelu Roewe je nepochybně něčím zcela novým a automobilkou od základu vyvinutým, jiné čínské firmy zůstávají věrny svým tradicím. Posledním důkazem budiž koncept modelu Geely Coupé, který bude poprvé představen na blížícím se autosalonu v Shanghaii.

První obrázky vozu naleznete níže a docela by nás zajímalo, jak asi bude probíhat první odhalení vozu. Tipujeme, že po stržení plachty z tohoto díla nebude nenásledovat ze strany přhlížejících omámené: „Wow,”, i když možná to bude „Wow, tak to už jsem někde viděl.” Pokud máte stejný pocit, nemusíte snad ani dlouho přemýšlet. Základní tvary vozu nápadně připomínají Nissan Skyline GT-R, další prvky - zejména příď vozu - pak Alfu Brera. Mix se skvělým rodokmenem, co říkáte?

Zkusme se ale na chvíli vžít do kůže čínských konstruktérů, abychom pochopili lidskost jejich jednání. Muselo to probíhat asi takto. Autosalon v Shanghaii se blížil a inspirace nikde. A tak pánové zasedli k pondělnímu brainstormingu a po krátké debatě přišli na to, že technicky nejvyspělejší auta dělají Japonci a designově nejkrásnější Italové. A do Shanghaie měli přivézt kupé. Inu prolistovali katalogy a bylo to tam - smíchali to nejlepší z Nissanu Skyline a Alfy Brera a nejlepší čínský vůz všech dob byl na světě. Škoda jen, že nezabrousili i do českých reálií, pohádka o pejskovi a kočičce my jim jistě napověděla mnohé o marnosti jejich snažení...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Geely Coupé Concept  Foto: Autoblog Chinese

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků