Geely Coupé Concept: Skyline GT-R a Brera v jednom (spy photos)

Zatímco některé čínské auomobilky už objevily kouzlo vlastního vývoje a např. koncept nového modelu Roewe je nepochybně něčím zcela novým a automobilkou od základu vyvinutým, jiné čínské firmy zůstávají věrny svým tradicím. Posledním důkazem budiž koncept modelu Geely Coupé, který bude poprvé představen na blížícím se autosalonu v Shanghaii.

První obrázky vozu naleznete níže a docela by nás zajímalo, jak asi bude probíhat první odhalení vozu. Tipujeme, že po stržení plachty z tohoto díla nebude nenásledovat ze strany přhlížejících omámené: „Wow,”, i když možná to bude „Wow, tak to už jsem někde viděl.” Pokud máte stejný pocit, nemusíte snad ani dlouho přemýšlet. Základní tvary vozu nápadně připomínají Nissan Skyline GT-R, další prvky - zejména příď vozu - pak Alfu Brera. Mix se skvělým rodokmenem, co říkáte?

Zkusme se ale na chvíli vžít do kůže čínských konstruktérů, abychom pochopili lidskost jejich jednání. Muselo to probíhat asi takto. Autosalon v Shanghaii se blížil a inspirace nikde. A tak pánové zasedli k pondělnímu brainstormingu a po krátké debatě přišli na to, že technicky nejvyspělejší auta dělají Japonci a designově nejkrásnější Italové. A do Shanghaie měli přivézt kupé. Inu prolistovali katalogy a bylo to tam - smíchali to nejlepší z Nissanu Skyline a Alfy Brera a nejlepší čínský vůz všech dob byl na světě. Škoda jen, že nezabrousili i do českých reálií, pohádka o pejskovi a kočičce my jim jistě napověděla mnohé o marnosti jejich snažení...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Geely Coupé Concept  Foto: Autoblog Chinese

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků