Geely Coupé Concept: Skyline GT-R a Brera v jednom (spy photos)

Zatímco některé čínské auomobilky už objevily kouzlo vlastního vývoje a např. koncept nového modelu Roewe je nepochybně něčím zcela novým a automobilkou od základu vyvinutým, jiné čínské firmy zůstávají věrny svým tradicím. Posledním důkazem budiž koncept modelu Geely Coupé, který bude poprvé představen na blížícím se autosalonu v Shanghaii.

První obrázky vozu naleznete níže a docela by nás zajímalo, jak asi bude probíhat první odhalení vozu. Tipujeme, že po stržení plachty z tohoto díla nebude nenásledovat ze strany přhlížejících omámené: „Wow,”, i když možná to bude „Wow, tak to už jsem někde viděl.” Pokud máte stejný pocit, nemusíte snad ani dlouho přemýšlet. Základní tvary vozu nápadně připomínají Nissan Skyline GT-R, další prvky - zejména příď vozu - pak Alfu Brera. Mix se skvělým rodokmenem, co říkáte?

Zkusme se ale na chvíli vžít do kůže čínských konstruktérů, abychom pochopili lidskost jejich jednání. Muselo to probíhat asi takto. Autosalon v Shanghaii se blížil a inspirace nikde. A tak pánové zasedli k pondělnímu brainstormingu a po krátké debatě přišli na to, že technicky nejvyspělejší auta dělají Japonci a designově nejkrásnější Italové. A do Shanghaie měli přivézt kupé. Inu prolistovali katalogy a bylo to tam - smíchali to nejlepší z Nissanu Skyline a Alfy Brera a nejlepší čínský vůz všech dob byl na světě. Škoda jen, že nezabrousili i do českých reálií, pohádka o pejskovi a kočičce my jim jistě napověděla mnohé o marnosti jejich snažení...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Geely Coupé Concept  Foto: Autoblog Chinese

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků