Gazoo Racing upravilo novou Toyotu GR 86. Dva koncepty ukazují možná vylepšení

Taky Toyota již naplno ukazuje možné tovární úpravy nové generace GR 86.

Zatímco jsme už viděli úpravy nové Toyoty GR 86 od známých japonských tunerů HKS nebo SARD, sama Toyota byla v ohledu továrních úprav dosud celkem potichu. Nyní už však prostřednictvím dvou konceptů od divize Gazoo Racing naplno ukazuje, co bude možné malému sporťáku provést, aniž byste zvolili cestu aftermarket úpravců.

Skvělá zpráva: Toyota prodloužila výrobu GR Yarisu! Už spouští další objednávky

Skvělá zpráva: Toyota prodloužila výrobu GR Yarisu! Už spouští další objednávky

A tovární ladiči Toyoty se alespoň po stránce exteriéru nedrželi vůbec zpátky. Původní koncept GR 86 Gazoo (odhalený již v červnu) prezentuje celkovou úpravu. Nejde pouze o nástavce nárazníků či prahů ale o kompletní bodykit rozšiřující postoj vozu, kdy agresivitu zvyšuje nespočet karbonových doplňků a dodatečných otvorů přístupu/odvodu vzduchu – v tomto ohledu je nová i kapota.

Kromě velkého splitteru vpředu přibyl GR 86 i výrazný difuzor na zádi, výše v kombinaci s velkým karbonovým křídlem. S pohledem na záď nabídne Gazoo Racing pro model i zvučnější laděný výfukový systém se čtyřmi koncovkami.

Toyota Avensis Verso měla před 20 lety jasné cíle. Dnes je třída MPV na vymření

Toyota Avensis Verso měla před 20 lety jasné cíle. Dnes je třída MPV na vymření

Nová jsou rovněž 19palcová kola (standardně jezdí GR 86 na 17palcových), pneumatiky Bridgestone Potenza a zahlédnout lze posílenou brzdovou soustavu s logy GR. Pro model bude rovněž dostupný podvozkový kit s novými tlumiči a pružinami. Druhý koncept v galerii nakonec prezentuje střídmější úpravy vozu bez rozšířených blatníků či vysokého křídla.

Jelikož se jedná o designové studie, o úpravách 2,4litrového boxeru pod kapotou se Gazoo Racing nezmiňuje. S pohledem na minulost lze však čekat, že zásadnější úpravy jednotky mimo třeba zmíněný výfukový systém budou muset majitelé opět řešit u externích úpravců.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků