GAZ Siber: sedan ze studené země

GAZ se nejnověji „blýskl“ na Interauto Show v Moskvě, kde představil svůj sedan s přízvučným názvem Siber.
GAZ Siber: sedan ze studené země

Hned na začátek nutno poznamenat, že na vývoji vozu se ani tak nepodíleli inženýři z Nižního Novgorodu jak by se dalo čekat. Platforma pochází z Chrysleru a většina ostatních prvků auta byla konstruována britskou společností UltraMotive. Nicméně strohý, ale zato účelný ruský design lze vidět i na tomhle voze.

Podvozek je speciálně upraven pro ruské cesty, vysoká světlá výška a tužší pružení jsou toho důkazem. Pod kapotou má toho vůz taky co nabídnout, zákazníci si budou moci vybrat ze tří motorů, počínajíc 141koňovým dvoulitrem, silnějším motorem o objemu 2,4 l a končíc nejvýkonnějším agregátem s obsahem válců 2,7 l. GAZ však přislíbil, že nabídka motorů není konečná a ještě se rozšíří.

Vývojáři rozhodně nezaháleli a auto disponuje takovými technologiemi, aby nezaostávalo za pokrokovými evropskými vozy. Ve standardní výbavě proto nebude chybět například ABS, kontrola trakce, elektricky nastavitelná zrcátka nebo audio systém disponující šesticí reproduktorů.  

Začátek výroby GAZu Siber je plánován na březen budoucího roku, přičemž do jeho konce plánují vyrobit 20 tisíc kusů. V roce 2009 pak automobilka počítá se zdvojnásobením výroby, takže světlo světa v ten rok spatří až 40 tisíc kusů. Podle automobilky se zákazníci nemusí obávat ruské „fušerské“ práce, kvalita vozidel bude pravidelně kontrolována automobilkou Chrysler, která se taktéž zavázala dostatečně vyškolit obsluhující personál v nově otevřené továrně. Otázkou však je, jakou pověst si tenhle vůz získá po boku konkurentů z Evropy. Cena by však měla být příznivá a Sibera v základní výbavě by vám mělo stačit přibližně 18 000 $ (370 000 Kč).

Klepněte pro větší obrázek
GAZ Siber
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků